Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Tajna misja – ferie zimowe w bibliotece

Dobiegł końca pierwszy tydzień ferii zimowych organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim. Staraliśmy się zaspokoić aktywność uczestników poprzez takie gry i zabawy, by było zarówno dużo śmiechu i dużo ruchu.

 

Każdego dnia dzieci rozwiązywały zagadki i łamigłówki, które prowadziły do danego celu. Pierwszego dnia wcieliły się w rolę  „Szalenie Tajnego Agenta”, zadaniem którego było odnalezienie wszystkich ukrytych listów w zakamarkach sekretnej bazy. Misja zakończyła się powodzeniem, wszyscy uczestnicy spisali się doskonale. Podczas drugiego dnia, uczestnicy  wędrowali po całej kuli ziemskiej. Była to wyprawa  w poszukiwaniu drogocennej figurki i Stróża Ringo przez Dziki Zachód, Amazonię , Włochy, Tasmanię. Aby go odnaleźć, dzieci musiały zebrać szereg liczb rozsypanych po całej bibliotece, które pomogły im dojść go celu. Zabawa upłynęła bardzo rychle. Trzeciego dnia ferii dzieci wyruszyły do Kina „Drawa” w Drawsku Pomorskim na seans filmowy pt.: „Bella i Sebastian. Nowe pokolenie”. Czwarty dzień ferii okazał się być tłustym czwartkiem. Nie obyło się bez wyśmienitych pączków, wykonanych własnoręcznie przez dzieci. Tego dnia także rozwiązywaliśmy zagadki, kalambury i graliśmy w planszówki. Ostatniego, piątego dnia ferii dzieci wykonały i przyozdobiły własnoręcznie tort, co sprawiło im wielką frajdę. Niemniej jednak pałaszowanie go dało dzieciom największą radość.

 

Drugi tydzień ferii zimowych  będzie miał miejsce w Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim. Życzymy dzieciom udanych wrażeń.

 

Pozostałe wydarzenia

Dzięki udziałowi Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim w Programie Wyposażania Placówek w pomoce dydaktyczne, a także dzięki uprzejmości FH „COSINUS” z Zabrza, zbiory naszej instytucji powiększyły się nieodpłatnie o ponad trzydzieści nowych tytułów, są to głównie planszowe gry edukacyjne skierowane dla najmłodszych, ale również kilka znanych wszystkim, klasycznych tytułów z wydawnictwa FAN GAMES.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek