Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Tajna misja – ferie zimowe w bibliotece

Dobiegł końca pierwszy tydzień ferii zimowych organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim. Staraliśmy się zaspokoić aktywność uczestników poprzez takie gry i zabawy, by było zarówno dużo śmiechu i dużo ruchu.

 

Każdego dnia dzieci rozwiązywały zagadki i łamigłówki, które prowadziły do danego celu. Pierwszego dnia wcieliły się w rolę  „Szalenie Tajnego Agenta”, zadaniem którego było odnalezienie wszystkich ukrytych listów w zakamarkach sekretnej bazy. Misja zakończyła się powodzeniem, wszyscy uczestnicy spisali się doskonale. Podczas drugiego dnia, uczestnicy  wędrowali po całej kuli ziemskiej. Była to wyprawa  w poszukiwaniu drogocennej figurki i Stróża Ringo przez Dziki Zachód, Amazonię , Włochy, Tasmanię. Aby go odnaleźć, dzieci musiały zebrać szereg liczb rozsypanych po całej bibliotece, które pomogły im dojść go celu. Zabawa upłynęła bardzo rychle. Trzeciego dnia ferii dzieci wyruszyły do Kina „Drawa” w Drawsku Pomorskim na seans filmowy pt.: „Bella i Sebastian. Nowe pokolenie”. Czwarty dzień ferii okazał się być tłustym czwartkiem. Nie obyło się bez wyśmienitych pączków, wykonanych własnoręcznie przez dzieci. Tego dnia także rozwiązywaliśmy zagadki, kalambury i graliśmy w planszówki. Ostatniego, piątego dnia ferii dzieci wykonały i przyozdobiły własnoręcznie tort, co sprawiło im wielką frajdę. Niemniej jednak pałaszowanie go dało dzieciom największą radość.

 

Drugi tydzień ferii zimowych  będzie miał miejsce w Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim. Życzymy dzieciom udanych wrażeń.

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 12 czerwca 2024 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie poświęcone problematyce utworu Bernarda Werbera pt. „Imperium mrówek”. Ta książka to zaledwie tom pierwszy mrówczej trylogii.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek