Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Warsztaty z Kicią Kocią

Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim w dniu 12 kwietnia 2023 gościła panią Monikę Skikiewicz, animatorkę zabaw z Kicią Kocią. Dzisiejszego dnia pani Monika zaprezentowała dzieciom Kicię Kocię, bohaterkę książeczek Anity Głowińskiej, wydanych przez Wydaw. Media Rodzina. Kicię Kocię każde dziecko zna, ale czy zna panią Monikę?

 

Monika Skikiewicz prywatnie także jest autorką książeczek dla dzieci z Olem i Awą. Książeczki zawierają wiele logopedycznych zabaw. Przybywając na spotkania pani Monika wciela się w rolę Bajanki.

 

Zabawa z Kicią Kocią miała charakter warsztatowy. Głównie były to zabawy edukacyjno-animacyjne. Dzieci żywo reagowały na słowa i gesty, odpowiadając animatorce tym samym. Zabawa była pełna radosnych wyzwań nie tylko dla najmłodszych uczestników, ale również dla ich opiekunów.

 

W trakcie spotkania dzieci przeżywały przygody swojej ulubionej, książkowej  bohaterki – Kici Koci, ale grały z nią w zespole muzycznym, latały samolotem, poznały zawód strażaka oraz tworzyły magiczną książkę i wiele innych.  

 

Była  to również wspaniała podróż do krainy wyobraźni. Wszyscy uczestnicy, oprócz sporej dawki kreatywnej aktywności, otrzymali drobne upominki.

Na zakończenie każdy uczestnik mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz otrzymał dyplom. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i udział w tych wspaniałych warsztatach.

 

Spotkanie zostało sfinansowane przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Drawsku Pomorskim w ramach dotacji powiatowej na działalność bibliotek publicznych w powiecie drawskim.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 14 maja 2024 r. gościliśmy panią Anię i pana Marcina z Koszalińskiej Pracowni Słodyczy „Karmelek” w Koszalinie. Na warsztaty tworzenia słodyczy przybyli miłośnicy słodkości, a także pasjonaci sztuki tworzenia karmelków. Dodatkowym atutem tych warsztatów, poza walorem smakowym, była wiedza o naturalnych barwnikach słodyczy i takich, których należy unikać. Nasi goście po wielokroć wspominali, by spoglądać na etykiety i eliminować z żywności słodycze, które są barwione przemysłowymi barwnikami oraz mogą być toksyczne i zagrażać naszemu zdrowiu.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek