Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

W dniach 1 – 20 lipca 2014 r. w Galerii Pałacowej w Kaliszu Pomorskim prezentowana była trójwymiarowa wystawa pt. „W stronę słońca”. Prezentowane prace powstały podczas podróży Jacka Gniewka i Michała Grzywacza, pasjonatów fotografii stereoskopowej, w akwen morza śródziemnego. Fotografie  powstały m.in. w Grecji, Turcji, na Wyspach Kanaryjskich, w Egipcie, na Sardynii i na Korsyce.

Dnia 05.07.2014 r., odbyło się losowanie kosza piknikowego, będącego główną nagrodą dla osób, które podczas Leśnej Majówki, nabyły grę rowerową "Skrzacie opowieści", a następnie ukończyły ją i podały prawidłowe rozwiązanie w terminie przewidzianym przez regulamin promocji.

Początek sezonu urlopowego od 1 do 20 lipca 2014 r.  Galeria w Pałacu Wedlów zaprasza Państwa do ciepłych krajów śródziemnomorskich.

Dnia 17 czerwca 2014 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Wolnych Książek. Bookcrossing, czyli tzw. „uwalnianie książek”, to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, która z powodzeniem funkcjonuje na świecie, a także w Polsce.

W dn. 14 czerwca 2014 r. w Galerii Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy plastycznej Sonii Ginelli „Morskie opowieści”.

Obchody Wojewódzkiego Dnia Bibliotekarza 2014 zorganizowała Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim. Tegorocznemu spotkaniu patronował Pan Ogórek Jeziorny – kaliski produkt regionalny. By złożyć hołd Beczusiowi (Ogórkowi Beczkowemu) Bibliotekarze przybrali kolor ogórkowy, a organizatorzy wręczyli ogórkowe akcesoria – zawieszki i fantazyjne czapeczki.

Dzięki programowi Działaj Lokalnie oraz przy współpracy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, Nadleśnictwa Kalisz Pomorski oraz Urzędu Miejskiego, powstała kaliska, rowerowa gra terenowa „Skrzacie opowieści”.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy „MORSKIE OPOWIEŚCI” autorstwa Sonii Ginelli. Otwarcie wystawy odbędzie się w Galerii w Pałacu Wedlów  14 czerwca 2014 r. o godz. 16.00.W dn. 29 maja 2014 r. w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie autorskie z Iwoną Sabiną Schymallą, dziennikarzem i wydawcą programów, reportaży, relacji i wywiadów, redaktorem Programu Pierwszego Polskiego Radia oraz Radia Vox FM, dwukrotną dyrektor TVP1 odznaczoną przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi dla rozwoju Telewizji Polskiej.

W dn. 23 maja 2014 r., przed zmierzchem, w Galerii Pałacowej w Kaliszu Pomorskim, miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa grupy plastycznej „Koło Piątku” z Pałacu Młodzieży w Szczecinie. 

Strona: 1 ... 56 57 58 59 60 ... 64

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek