Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Wystawa rysunków dziecięcych Helgi Hoškovej-Weissowej

Od 11 listopada 2014 r. w Galerii Pałacowej w Kaliszu Pomorskim prezentowana będzie wystawa rysunków dziecięcych Helgi Hoškovej-Weissowej, która jest unikatowym świadectwem życia codziennego w teresińskim getcie.

W dniu 17 października 2014 r., o zmierzchu, w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy malarskiej „Cztery spojrzenia” grupy artystycznej „Malachit” działającej przy DKK w Stargardzie Szczecińskim. 

Świętowanie było głośne, radosne i bardzo przyjemne pomimo siąpiącego za oknem deszczu!

W dniu 8 października 2014 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia literacko – ruchowe, podczas których odczytane i omówione zostały utwory Juliana Tuwima Rzepka i Jana Brzechwy Na straganie.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pt. „CZTERY SPOJRZENIA” W PIĄTEK 17 PAŹDZIERNIKA 2014 R. O GODZ. 18.00 W Galerii w Pałacu Wedlów.

/user_storage/45/images/obrazki/bibliofel.jpgDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W dn. 30 października 2014 r. Piotr Kowalczyk, podróżnik, pilot wycieczek, z wykształcenia geograf, kolekcjoner minerałów i skamieniałości, w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim opowiedział młodzieży gimnazjalnej o swej podróży po Afryce Zachodniej.

Z wielką przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić Państwa do zwiedzania wystawy w Pałacu w Kaliszu Pomorskim. Instalacja Cases powstawała pod okiem Jarosława Perszki, artysty z Hajnówki, wykładowcy Zakładu Architektury Wnętrz Politechniki Białostockiej, którego dorobek artystyczny prezentowany był podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą.

„Dowolność „ to tytuł wystawy prac Małgorzaty Stąporek, która prezentowana jest do końca września w Galerii w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim. Prace niezwykle ciekawe, lekkie, z których oglądania ma się niezwykłą przyjemność, wykonane są różnymi technikami – stąd jak sama artystka podkreśla tytuł wystawy, który pozwolił jej na „wolność” tworzenia, ale i  odbiorcy pozwala na własną interpretację prac. 

Strona: 1 ... 56 57 58 59 60 ... 67

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek