Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Feriada na bezludnej wyspie

Dzieci, które w tym roku nie wyjechały na ferie zimowe, mogły w sposób interesujący spędzić wolny czas, korzystając z szerokiej oferty proponowanej przez tutejsze instytucje kultury. Jak co roku, specjalne propozycje dla młodych mieszkańców Kalisza Pomorskiego przygotowała Biblioteka Publiczna.


Codziennie, przez okres jednego tygodnia, w Oddziale dla Dzieci odbywały się zajęcia plastyczno-ruchowe, którym towarzyszyły zabawy integracyjne, taniec, warsztaty plastyczne i  gra biblioteczna. Podczas tegorocznych zajęć młodzi uczestnicy feriady odwiedzali niezamieszkałe lądy, walczyli z piratami  (gra biblioteczna nawiązująca do serii opowieści Irene Trimble „Piraci z Karaibów”), malowali obrazy za pomocą owoców, ale nade wszystko dobrze się bawili. Żywimy głęboką nadzieję, że powrócą do szkoły pełni wrażeń i pozytywnej energii, którą staraliśmy się im przekazać każdego dnia zajęć.

Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim pragnie podziękować Pani Krystynie Araś z Kalisza Pomorskiego za ufundowanie czterokilogramowego bałwana z czekolady, który znacznie osłodził biblioteczne ferie.

Pozostałe wydarzenia

O tym, że na jesienne zmienne pogody najlepsze jest czytanie wie każde dziecko. I dlatego właśnie z jesiennym przesłaniem płynącym z wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Jesień” czekaliśmy na przedszkolaków z grupy „Pinokio” Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim w dn. 24. września 2020 r.

Ponad trzysta nazwisk w spisie uczniów, którzy uczestniczyli w ciągu dziesięciolecia w działalności licealnej grupy teatralnej Klepsydra, mówi samo za siebie. Podobnie jak ponad 120 wystawionych spektakli  i blisko 100 współorganizowanych uroczystości oraz apeli. To wszystko dokumentuje publikacja wydana na Jubileusz Klepsydry, którą autorzy: Bogumił Kurylczyk i Joanna Mączkowska zaprezentowali podczas spotkania w kaliskim Pałacu.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek