Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Makrofotografia

W dniu 24 marca 2015 r. w Galerii Pałacowej w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy Wiesława Andrzeja Burkiewicza pt. „Makrofotografia”.  Na wernisaż licznie przybyli mieszkańcy Kalisza Pomorskiego, ale także znajomi i przyjaciele twórcy z Wierzchowa. Uroczystość zaszczycił także swoją obecnością wójt Wierzchowa, Pan Jan Szewczyk.

 

 

Przygoda Artysty z fotografią trwa niezmiennie od czterdziestu lat. Od początków swej pasji Twórca poszukiwał niezwykłych zjawisk i starał się je uwiecznić. Pierwsze aparaty Artysty – Smiena, potem Kijew, jakże dalekie od doskonałych, uwieczniały obraz w czerni i bieli, a samodzielnie wywoływane fotografie dawały satysfakcję, ale także motywację do dalszej pracy. Zainteresowanie fotografią makro przyszło z czasem, tak samo jak poszukiwanie sposobów i metod na uchwycenie tej sekundy bezruchu, która zagwarantuje doskonałe ujęcie.

Dziś oprócz kontynuowania prac nad fotografią makro, Artysta chciałby przygotować kolekcję zdjęć pejzaży.

Wystawę Wiesława Andrzeja Burkiewicza pt. „Makrofotografia” można podziwiać do końca marca 2015 r.

Pozostałe wydarzenia

O tym, że na jesienne zmienne pogody najlepsze jest czytanie wie każde dziecko. I dlatego właśnie z jesiennym przesłaniem płynącym z wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Jesień” czekaliśmy na przedszkolaków z grupy „Pinokio” Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim w dn. 24. września 2020 r.

Ponad trzysta nazwisk w spisie uczniów, którzy uczestniczyli w ciągu dziesięciolecia w działalności licealnej grupy teatralnej Klepsydra, mówi samo za siebie. Podobnie jak ponad 120 wystawionych spektakli  i blisko 100 współorganizowanych uroczystości oraz apeli. To wszystko dokumentuje publikacja wydana na Jubileusz Klepsydry, którą autorzy: Bogumił Kurylczyk i Joanna Mączkowska zaprezentowali podczas spotkania w kaliskim Pałacu.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek