Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Makrofotografia Andrzeja Burkiewicza

 Wiesław A. Burkiewicz przygodę z fotografią rozpoczął czterdzieści lat temu. Początkowo używał aparatu Smiena oraz Kijew. W samodzielnie  zorganizowanej ciemni wywoływał negatywy i zdjęcia czarno-białe. Obecnie stosuje fotografię cyfrową. Od kilku lat pasjonuje się fotografią makro, fotografuje przyrodę i owady. Zdjęcia prezentowane na wystawie artysta wykonał aparatem Canon 40D z obiektywem Sigma macro 180 – 3,5 stałoogniskowym 1:1.  Zapraszamy.

Pozostałe wydarzenia

O tym, że na jesienne zmienne pogody najlepsze jest czytanie wie każde dziecko. I dlatego właśnie z jesiennym przesłaniem płynącym z wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Jesień” czekaliśmy na przedszkolaków z grupy „Pinokio” Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim w dn. 24. września 2020 r.

Ponad trzysta nazwisk w spisie uczniów, którzy uczestniczyli w ciągu dziesięciolecia w działalności licealnej grupy teatralnej Klepsydra, mówi samo za siebie. Podobnie jak ponad 120 wystawionych spektakli  i blisko 100 współorganizowanych uroczystości oraz apeli. To wszystko dokumentuje publikacja wydana na Jubileusz Klepsydry, którą autorzy: Bogumił Kurylczyk i Joanna Mączkowska zaprezentowali podczas spotkania w kaliskim Pałacu.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek