Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Podsumowanie tygodnia gier i zabaw

Przez okres drugiego tygodnia ferii zimowych młodzi Kaliszanie mogli również twórczo spędzić czas w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim podczas trzygodzinnych zajęć.

 

Urozmaiceniem feryjnych spotkań był codzienny blok zabaw edukacyjnych i gier komputerowych. Nie był straszny gwar, bowiem był to czas młodych czytelników, którzy wolne chwile zechcieli spędzić w bibliotece. Uczestnikom naszych ferii życzymy udanego powrotu do szkoły i najlepszych wyników w nauce.

Pozostałe wydarzenia

O tym, że na jesienne zmienne pogody najlepsze jest czytanie wie każde dziecko. I dlatego właśnie z jesiennym przesłaniem płynącym z wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Jesień” czekaliśmy na przedszkolaków z grupy „Pinokio” Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim w dn. 24. września 2020 r.

Ponad trzysta nazwisk w spisie uczniów, którzy uczestniczyli w ciągu dziesięciolecia w działalności licealnej grupy teatralnej Klepsydra, mówi samo za siebie. Podobnie jak ponad 120 wystawionych spektakli  i blisko 100 współorganizowanych uroczystości oraz apeli. To wszystko dokumentuje publikacja wydana na Jubileusz Klepsydry, którą autorzy: Bogumił Kurylczyk i Joanna Mączkowska zaprezentowali podczas spotkania w kaliskim Pałacu.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek