Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Dzięki udziałowi w programie „Działaj Lokalnie” oraz przy współpracy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, Nadleśnictwa Kalisz Pomorski oraz Urzędu Miejskiego, powstała kaliska, rowerowa gra terenowa „Skrzacie opowieści”.

Czytaj więcej...

Pani Monika Marin autorka książki „Kroniki Saltamontes - Ucieczka z Mroku”, zauważyła działalność świetlicy wiejskiej w Prostyni na jednym z portali społecznościowych  i postanowiła osobiście nas odwiedzić.

Japonia - tradycja a nowoczesność
Wystawa fotograficzna Jerzego Arsoby w Galerii Pałacowej w dn. 26 kwietnia - 16 maja 2014 r.
Zapraszamy.

Drodzy Czytelnicy,

to dla Was, mając w pamięci spotkanie, nasz ubiegłoroczny gość, Maria Czubaszek, wraz z małżonkiem, Wojciechem Karolakiem, przesyła życzenia świąteczne. :))

 

W dniu 9 kwietnia 2014 r. Pani Katarzyna Campbell spotkała się z przedszkolakami w Kaliszu Pomorskim i Pomierzynie.

W dniu 10 kwietnia 2014 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie z Dorotą Zawadzką, pedagogiem i psychologiem rozwojowym. Dorota Zawadzka przez 12 lat była wykładowcą na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, a ostatnio w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Uczy studentów, w jaki sposób pracować z rodziną i dziećmi. Współpracuje również z Komitetem Ochrony Praw Dziecka, gdzie od dziesięciu lat jest w Kapitule nagrody „Świat Przyjazny Dziecku”.

Z wielką przyjemnością zawiadamiamy, iż w kwartalnym konkursie na recenzję dowolnej książki zwyciężyła Ola Miry, uczennica Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kaliszu Pomorskim. Jury, w skład którego wchodzili pracownicy Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim,  jednogłośnie wybrało recenzję Oli pomimo, iż w konkursie wzięli udział czytelnicy zróżnicowani wiekowo.

Droczył się pies z kotem,
że on szybciej dołki kopie,
"To nieprawda, mam pazury,
jestem lepszy" - rzekł kot bury.

"Urządzimy więc igrzyska,
by w kopaniu wybrać mistrza"
...

Ten i inne wiersze podczas spotkania autorskiego z poetką dla dzieci Katarzyną Campbell dnia 9 kwietnia 2014 r.
Kalisz Pomorski - godz. 9:00
Pomierzyn - godz. 11:00

Powyżej przytoczono fragment wiersza pt. "Piesek".

Strona: 1 ... 55 56 57 58 59 ... 61
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek