Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Pielgrzymowanie Henryka Kuglarza

W dn. 8 kwietnia 2015 r. w Galerii Pałacowej w Kaliszu Pomorskim, przy licznie zgromadzonej publiczności, Aneta Olszacka – dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim uroczyście otworzyła wystawę fotograficzną Henryka Kuglarza pt. „Pielgrzym”. Inspiracją dla tej wystawy stał się wiersz Cypriana Kamila Norwida pt. „Pielgrzym”.

 

 

… Przecież i ja ziemi tyle mam,

Ile jej stopa ma pokrywa,

Dopókąd idę!...


Pielgrzymowanie jest specyficznym, tułaczym sposobem realizacji ludzkiego żywota. Taka jest też prezentowana wystawa, której fotografie rejestrują odwiedzane miasta i wsie, zapamiętane krajobrazy oraz zachowania ludzi i zwierząt. Pojedyncze fotografie niczym migawki kreślone pamięcią Autora utrwalają obraz, by ta tułaczka miała swój sens.

 

Fotografie prezentują obrazy skąpane w kolorach, ale także zamknięte w czerni i bieli. Balans kolorystyczny w interpretacji Autora odzwierciedla zarówno piękno i brzydotę otaczającego nas świata.

 

Wystawę potrwa do 30 kwietnia br.

Pozostałe wydarzenia

W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczącego działalności instytucji kultury w trakcie pandemii informujemy, że od poniedziałku (9 listopada) Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim będzie zamknięta dla użytkowników.

 

Wychodząc jednak Państwu naprzeciw informujemy, że nadal możliwe będzie telefoniczne pozyskanie kodów do platformy Legimi i korzystanie z jej cyfrowych zasobów. Rekomendujemy tę formę obcowania z literaturą.

 

Informujemy ponadto, że w dn. 6 - 7.listopada 2020 r. przełamujemy wszystkie limity i dopuszczamy możliwość wypożyczenia aż dwudziestu egzemplarzy jednorazowo.

 

Mając na uwadze zdrowie Państwa i personelu obsługi przypominamy o obowiązku noszenia maseczki ochronnej w bibliotece, dbaniu o dystans podczas procesu wypożyczeń oraz o dezynfekcji dłoni.

 

Zapewniamy, że kary za nieoddane w terminie książki w czasie zamknięcia biblioteki nie będą naliczane, a terminy zwrotu książek zostaną stosownie wydłużone.

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

 

Dbajcie o siebie i swoich bliskich! 

 

Śledźcie nasz profil na Facebooku, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek