Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Niecodzienni goście

W miniony czwartek, dn. 9 kwietnia 2015 r., Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim odwiedzili niecodzienni goście.

 

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Płocicznie, wraz z opiekunkami, pragnęli zwiedzić pałacowe wnętrza i poznać ofertę Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim. W Bibliotece ogromnym zainteresowaniem przybyłych dzieci cieszyły się książki trójwymiarowe i multimedialne, które zachwycają czytelników pełną paletą barw i mnogością tematów. Podczas zwiedzania pałacowych wnętrz dzieciom zaprezentowano skróconą historię Kalisza Pomorskiego i Pałacu przedstawiając m.in. grafikę Meriana z 1652 r. W lochach Pałacu zaprosiliśmy dzieci do uczestnictwa w zabawie w skojarzenia, która stymuluje i wspiera rozwój intelektualny dziecka, a przede wszystkim rozwija wyobraźnię, ćwiczy logiczne myślenie i koncentrację dzieci oraz wzbogaca ich słownictwo. Na zakończenie spotkania naszych gości zaprosiliśmy na słodki poczęstunek. Żywimy dużą nadzieję, iż to nie było nasze ostatnie spotkanie.

 

Spotkanie zorganizowane z inicjatywy Beaty Oleksiak-Urbanowskiej.

 

Pozostałe wydarzenia

W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczącego działalności instytucji kultury w trakcie pandemii informujemy, że od poniedziałku (9 listopada) Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim będzie zamknięta dla użytkowników.

 

Wychodząc jednak Państwu naprzeciw informujemy, że nadal możliwe będzie telefoniczne pozyskanie kodów do platformy Legimi i korzystanie z jej cyfrowych zasobów. Rekomendujemy tę formę obcowania z literaturą.

 

Informujemy ponadto, że w dn. 6 - 7.listopada 2020 r. przełamujemy wszystkie limity i dopuszczamy możliwość wypożyczenia aż dwudziestu egzemplarzy jednorazowo.

 

Mając na uwadze zdrowie Państwa i personelu obsługi przypominamy o obowiązku noszenia maseczki ochronnej w bibliotece, dbaniu o dystans podczas procesu wypożyczeń oraz o dezynfekcji dłoni.

 

Zapewniamy, że kary za nieoddane w terminie książki w czasie zamknięcia biblioteki nie będą naliczane, a terminy zwrotu książek zostaną stosownie wydłużone.

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

 

Dbajcie o siebie i swoich bliskich! 

 

Śledźcie nasz profil na Facebooku, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek