Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Otwarte obserwacje astronomiczne - zaćmienie Słońca!

Koło astronomiczne Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim zaprasza  wszystkich chętnych na otwarte obserwacje astronomiczne.


20.03.2015r. od godz. 1000Taras widokowy nad czytelnią internetową w kaliskim Pałacu – Częściowe zaćmienie Słońca (dochodzące do niemal 80% około godz. 1050), które nastąpi dokładnie  w pierwszym dniu astronomicznej wiosny – jest to wyjątkowa okazja, gdyż taka sytuacja będzie miała miejsce jeszcze tylko raz w XXI wieku. Kolejne zakrycie Słońca przez Księżyc o porównywalnej, maksymalnej fazie zaćmienia dla Polski dopiero za 19 lat!

22.03.2015r. od godz. 1830 - Stanica wodna nad jez. Bobrowo Wielkie – W programie m.in.: obserwacja planet: Wenus, Mars, Jowisz, w pobliżu  Księżyca widoczna będzie gwiazda Regulus.

Zapraszamy!

Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania (bez uprzedzenia) spotkania Koła astronomicznego oraz zajęć, ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne uniemożliwiające obserwacje astronomiczne.


 

Pozostałe wydarzenia

W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczącego działalności instytucji kultury w trakcie pandemii informujemy, że od poniedziałku (9 listopada) Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim będzie zamknięta dla użytkowników.

 

Wychodząc jednak Państwu naprzeciw informujemy, że nadal możliwe będzie telefoniczne pozyskanie kodów do platformy Legimi i korzystanie z jej cyfrowych zasobów. Rekomendujemy tę formę obcowania z literaturą.

 

Informujemy ponadto, że w dn. 6 - 7.listopada 2020 r. przełamujemy wszystkie limity i dopuszczamy możliwość wypożyczenia aż dwudziestu egzemplarzy jednorazowo.

 

Mając na uwadze zdrowie Państwa i personelu obsługi przypominamy o obowiązku noszenia maseczki ochronnej w bibliotece, dbaniu o dystans podczas procesu wypożyczeń oraz o dezynfekcji dłoni.

 

Zapewniamy, że kary za nieoddane w terminie książki w czasie zamknięcia biblioteki nie będą naliczane, a terminy zwrotu książek zostaną stosownie wydłużone.

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

 

Dbajcie o siebie i swoich bliskich! 

 

Śledźcie nasz profil na Facebooku, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek