Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Spotkanie kaliskich seniorów z przedstawicielem NBP

Dnia 11.03.2015r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie kaliskich seniorów z przedstawicielem Narodowego Banku Polskiego – Katarzyną Zwarzany. W ramach inicjatywy Akademia „Dostępne Finanse” oraz kursu komputerowego dla seniorów, uczestnicy spotkania uzyskali wiedzę m.in.: o zwyczajach płatniczych Polaków, o możliwościach obrotu bezgotówkowego, o nowoczesnych formach płatniczych (od kart po systemy mobilne).

 

 

Poza tym dowiedzieli się również jak odróżnić bank od niby banku, jak ustrzec się nieuczciwych ofert finansowych w tym firm pożyczkowych, a także jak rozpoznawać  autentyczność polskich banknotów. Każdy z uczestników wykładu otrzymał drobny upominek oraz miał możliwość zakupienia kolekcjonerskich numizmatów.

 

Akademia „Dostępne Finanse” jest inicjatywą Narodowego Banku Polskiego, której celem jest zwiększenie świadomości wśród Polaków na temat korzyści i możliwości płynących z posiadania rachunku bankowego oraz aktywnego korzystania z nowoczesnych instrumentów płatniczych. Akademia jest projektem realizowanym w 16 oddziałach okręgowych NBP we współpracy z Departamentem Systemu Płatniczego oraz Departamentem Komunikacji i Promocji i Departamentem Edukacji i Wydawnictw NBP.

Pozostałe wydarzenia

W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczącego działalności instytucji kultury w trakcie pandemii informujemy, że od poniedziałku (9 listopada) Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim będzie zamknięta dla użytkowników.

 

Wychodząc jednak Państwu naprzeciw informujemy, że nadal możliwe będzie telefoniczne pozyskanie kodów do platformy Legimi i korzystanie z jej cyfrowych zasobów. Rekomendujemy tę formę obcowania z literaturą.

 

Informujemy ponadto, że w dn. 6 - 7.listopada 2020 r. przełamujemy wszystkie limity i dopuszczamy możliwość wypożyczenia aż dwudziestu egzemplarzy jednorazowo.

 

Mając na uwadze zdrowie Państwa i personelu obsługi przypominamy o obowiązku noszenia maseczki ochronnej w bibliotece, dbaniu o dystans podczas procesu wypożyczeń oraz o dezynfekcji dłoni.

 

Zapewniamy, że kary za nieoddane w terminie książki w czasie zamknięcia biblioteki nie będą naliczane, a terminy zwrotu książek zostaną stosownie wydłużone.

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

 

Dbajcie o siebie i swoich bliskich! 

 

Śledźcie nasz profil na Facebooku, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek