Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Pałacowa szkoła przetrwania

Pierwszy tydzień wakacji już za nami. W tym czasie Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim zorganizowała Zielone Wakacje pod hasłem „Pałacowa szkoła przetrwania”. Dzieci każdego dnia mierzyły się z nową, fascynującą przygodą.

 

 

Poniedziałek – Dziki Zachód

Odkrywaliśmy prerie, polowaliśmy  na bandytów oraz zdobywaliśmy złoto. Dzieci miały okazję nauczyć się łapać konia na lasso oraz brać udział w rodeo. Kowbojski tor przeszkód stał się nie lada wyzwaniem, ale nasi kowboje świetnie sobie poradzili.

 

Wtorek – Śladami duchów gór

Przenieśliśmy się  prosto do świata plemiennych legend. Wybraliśmy się do lasu, znajdującego się nieopodal stadionu, poczuliśmy się jak prawdziwi wojownicy i wodzowie, tropiąc ślady dzikich zwierząt i odkrywając tajemnice plemiennego życia.

 

Środa – Zaginiony skarb piratów

Wyruszyliśmy na plaże miejską aby odnaleźć skarb piratów, ukryty przez kapitana Bokobrodego. Dzieci musiały wykonać szereg trudnych zadań aby dostać od kapitana wskazówkę, gdzie ukryty jest skarb.

 

Czwartek – Igrzyska Sportowe

W czwartkowy ranek wyruszyliśmy na boisko sportowe, rozegraliśmy mecz w piłkę nożną Polska – Hiszpania. Były biegi na 100 m, skok w dal i wiele innych konkurencji sportowych. Po wyczerpujących zmaganiach sportowych chłodziliśmy się w pałacowych lochach, poznając ich zakamarki i tajemnice.

 

Piątek- Morskie Centrum Nauki  w Szczecinie

Wyruszyliśmy do Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Tam czekały na nas ścieżki edukacyjne. Te ścieżki to ciekawa forma zdobywania wiedzy. Pozwalają one poznawać sekrety nauki poprzez ukierunkowanie na konkretne zagadnienia i są pewnego rodzaju przewodnikiem po wystawie. Poprzez taką formę zwiedzania dzieci poznawały prawa fizyki, chemii, matematyki, biologii, hydrologii, mechaniki i techniki w praktyce. Ścieżki cieszą się popularnością nie tylko wśród naszych uczestników. Odwiedziliśmy również Planetarium.  To rozpięta na trzech kondygnacjach „lewitująca” kula. Planetarium to drugie serce Morskiego Centrum Nauki. Miejsce, w którym łączy się oryginalna architektura ze światem nauki i zaawansowanymi technologiami. Obejrzeliśmy także film animowany  pt. ” Magiczny Globus” . To ciekawy film  z przejrzystą strukturę edukacyjną ze wszystkimi tematami związanymi z nauką podzielonymi na łatwe do opanowania kawałki i naturalnie wplecionymi w fabułę.

 

Podróż do tak wspaniałego miejsca możliwa była dzięki dofinansowaniu z dotacji powiatowej przeznaczonej na działalność bibliotek w powiecie drawskim, dlatego w tym miejscu pragniemy wyrazić podziękowania pani Anecie Olszackiej dyrektor Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim.

 

Pozostałe wydarzenia

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek