Biblioteka Publiczna w Kaliszu

''Pinokio'' w bibliotece

W ciepły, letni dzień (22.05.2023 r.), bibliotekę odwiedziła grupa dzieci „Pinokio” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Zajęcia inspirowane były nieodległym w czasie Dniem Matki. I taki też utwór (A. Browne: „Moja mama”. Wydaw. „Dwie siostry”, 2016) wybraliśmy na to spotkanie.   

            

 

W utworze autor opisuje swoją mamę:

„… i najsilniejszą kobietą na świecie! Fajna ta moja mama. Bardzo fajna…

… jest supermamą!”*

Podczas zajęć konfrontowaliśmy opinie autora ze zdaniem dzieci. I już wiemy, że każda mama jest supermamą. Dzień Matki to taki ważny dzień i dla mamy, i dla dziecka. Ten dzień podkreśla jak ważna jest rola matki w społeczeństwie. Dzieci dowiedziały się, że rodzicom należy okazywać miłość i szacunek nie tylko tego dnia, ale każdego dnia w roku. Zajęcia urozmaicone zostały podziwianiem eksponatów        z aktualnie prezentowanych wystaw.

Browne A.: „Moja mama, 2016. Str. 19.

Pozostałe wydarzenia

Tomasz Samojlik jest pracownikiem naukowym Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży. Zawodowo bada przyrodę Puszczy Białowieskiej. Jednocześnie jest pisarzem i ilustratorem książek dla dzieci oraz rysownikiem komiksów. Jest autorem popularnych serii o Żubrzyku Pompiku, Ryjówce Przeznaczenia i o  umarłym lesie. Seria książek o Żubrze Pompiku została doceniona przez krytyków książek i nagrodzona tytułem Podlaskiej Marki Roku w kategorii Kultura w 2020 r.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek