Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Mini gry na wakacyjne dni

Gdzie indziej, jak nie w bibliotece, można się dobrze bawić podczas wakacji. Wśród atrakcji, które urozmaiciły dzieciom tegoroczne biblioteczne zajęcia znalazły się m.in. gry miejskie, w których dzieci brał czynny udział. Rozwiązywały liczne łamigłówki umysłowe, które dawały podpowiedź względem dalszych kroków po mieście, ale także musiały wykazać się niezłą kondycją fizyczną.  Wiele radości sprawiała dzieciom terenowa zabawa w podchody. Utworzono dwie grupy dzieci, które wzajemnie ze sobą konkurowały. Raz jedna grupa uciekała, a druga starała się dogonić, innym razem było na odwrót.

 

 Ale na tym nie koniec. W trakcie zajęć wakacyjnych dzieci brały udział w spotkaniu z panem Dawidem Karasiewiczem, pasjonatem i hodowcą sów, które zorganizowała Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim. Spotkanie miało charakter żywej lekcji przyrody – hodowca przywiózł ze sobą trzy gatunki sów: sóweczkę, pójdźkę i puchacza, o których kwieciście opowiadał. Dzieci bardzo były zaciekawione, zadawały wiele rozmaitych pytań: Ile lat żyją sowy?, Czy sowy lubią konie?, Ile jest gatunków sów w Polsce i na świecie?  Na zakończenie naszych tygodniowych zajęć zorganizowaliśmy piknik przy jeziorze Młyńskim: płonęło ognisko, piekliśmy kiełbaski i graliśmy w gry familijne. Nad jeziorem towarzyszyła nam świetna zabawa, a pogoda ani razu nas nie zawiodła.

 

Wakacyjne zajęcia dobiegły końca, ale cały czas można w godzinach otwarcia biblioteki korzystać z bogatej oferty książek, filmów i  gier planszowych. Wszystkim uczestnikom zielonych wakacji dziękujemy za udział, zaangażowanie i życzymy dalszej udanej zabawy w okresie letnim.

 

Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim pragnie wyrazić podziękowania dla pana Janusza Garbacza Burmistrza Kalisza Pomorskiego za umożliwienie skorzystania z pełnej infrastruktury turystycznej ostatniego dnia zajęć oraz przygotowanie drew na ognisko, kijków do pieczenia kiełbasek i wiaty „Janinka”.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 17 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim miało miejsce kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem swe rozważania poświęciliśmy utworowi Johna Williamsa pt. „Profesor Stoner”.

„Człowiek nie rodzi się kameleonem, tylko się nim staje”
D. Levy: Gorące mleko. Str. 154.

 

Biblioteka, dn. 21 lutego 2024 r. Powoli się zbieramy, siadamy do stołu, wyjmujemy lekturę i własne notatki. Będziemy omawiać kolejną książkę w ramach spotkań dyskusyjnego klubu książki. Przez ostatni miesiąc czytałyśmy powieść irlandzkiej powieściopisarki, autorki scenariuszy do sztuk teatralnych, Deborah Levy pt. „Gorące mleko”.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek