Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

W miniony czwartek, dn. 9 kwietnia 2015 r., Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim odwiedzili niecodzienni goście.

W dn. 8 kwietnia 2015 r. w Galerii Pałacowej w Kaliszu Pomorskim, przy licznie zgromadzonej publiczności, Aneta Olszacka – dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim uroczyście otworzyła wystawę fotograficzną Henryka Kuglarza pt. „Pielgrzym”. Inspiracją dla tej wystawy stał się wiersz Cypriana Kamila Norwida pt. „Pielgrzym”.

W piątek, 20.03.2015 r., przed godziną 11.00 na naszym niebie miało miejsce niezwykłe zjawisko astronomiczne. Pierwszego dnia astronomicznej wiosny doszło do częściowego zaćmienia Słońca przez Księżyc.

Koło astronomiczne Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim zaprasza  wszystkich chętnych na otwarte obserwacje astronomiczne.

Dnia 11.03.2015r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie kaliskich seniorów z przedstawicielem Narodowego Banku Polskiego – Katarzyną Zwarzany. W ramach inicjatywy Akademia „Dostępne Finanse” oraz kursu komputerowego dla seniorów, uczestnicy spotkania uzyskali wiedzę m.in.: o zwyczajach płatniczych Polaków, o możliwościach obrotu bezgotówkowego, o nowoczesnych formach płatniczych (od kart po systemy mobilne).

Dzięki udziałowi Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim w Programie Rozwoju Bibliotek oraz w konkursie „Tablety w Twojej bibliotece”, organizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, pozyskaliśmy trzy nowoczesne tablety wraz z oprogramowaniem i dodatkowym oprzyrządowaniem.

Czy wiesz jak wygląda tęcza na nieboskłonie? A kobierzec kwiatów na łące? Czy zdołałbyś wyrazić piękno otaczającego świata, gdybyś go nie widział? A czy potrafiłbyś namalować świat za pomocą czarnego flamastra wyłącznie? Wyobraź sobie, że wokół nas żyją ludzie, których świat narysowany został tylko czarną kredką…

Strona: 1 ... 40 41 42 43 44 ... 54
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek