Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Przez okres drugiego tygodnia ferii zimowych młodzi Kaliszanie mogli również twórczo spędzić czas w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim podczas trzygodzinnych zajęć.

Znane są już wyniki konkursu pt. "Tablety w Twojej bibliotece", do którego aplikowało 651 bibliotek z kraju. Wniosek Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim otrzymał 75,5 pkt, co oznacza, iż znaleźliśmy się w gronie 233 finalistów, dzięki czemu niebawem otrzymamy 3 tablety.

Dzieci, które w tym roku nie wyjechały na ferie zimowe, mogły w sposób interesujący spędzić wolny czas, korzystając z szerokiej oferty proponowanej przez tutejsze instytucje kultury. Jak co roku, specjalne propozycje dla młodych mieszkańców Kalisza Pomorskiego przygotowała Biblioteka Publiczna.

W dn. 21 stycznia 2015 r. w Galerii Pałacowej w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy Galiny Błażejewskiej pt. „Filcowa fantazja”.

Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim składa serdeczne podziękowania za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznych do Pałacu Wedlów.

Dziś już zapewne nikt nie wyobraża sobie obchodów Świąt Bożego Narodzenia bez choinki. W Polsce jest to jedna z najnowszych tradycji wigilijnych, bowiem pojawiła się na przełomie XVIII i XIX wieku. Zwyczaj dekorowania drzewka zaczerpnięty został od naszych zachodnich sąsiadów, Niemczech.

W dniu 5 grudnia w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim organizowana była gra biblioteczna pt. „W poszukiwaniu Mikołaja”.

Strona: 1 ... 40 41 42 43 44 ... 53
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek