Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

/user_storage/45/images/obrazki/bibliofel.jpgDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W dn. 30 października 2014 r. Piotr Kowalczyk, podróżnik, pilot wycieczek, z wykształcenia geograf, kolekcjoner minerałów i skamieniałości, w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim opowiedział młodzieży gimnazjalnej o swej podróży po Afryce Zachodniej.

Z wielką przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić Państwa do zwiedzania wystawy w Pałacu w Kaliszu Pomorskim. Instalacja Cases powstawała pod okiem Jarosława Perszki, artysty z Hajnówki, wykładowcy Zakładu Architektury Wnętrz Politechniki Białostockiej, którego dorobek artystyczny prezentowany był podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą.

„Dowolność „ to tytuł wystawy prac Małgorzaty Stąporek, która prezentowana jest do końca września w Galerii w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim. Prace niezwykle ciekawe, lekkie, z których oglądania ma się niezwykłą przyjemność, wykonane są różnymi technikami – stąd jak sama artystka podkreśla tytuł wystawy, który pozwolił jej na „wolność” tworzenia, ale i  odbiorcy pozwala na własną interpretację prac. 

Promocja książki Z. Pawlaka i J. Wlazło  pt. „Pęknięte miasto – Biesłan”
w 10 rocznicę dramatu w Biesłanie
w dn. 11 października 2014 r. o godz. 18:00
w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

WSTĘP WOLNY


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

czytaj więcej

Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim wspólnie ze Stowarzyszeniem Antropologów Kultury „Etnosfera”, w ramach projektu "Biblio-feel", zorganizowała "Noc astronomiczną".

Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim zaprasza na "Noc astronomiczną" organizowaną wspólnie ze Stowarzyszeniem Antropologów Kultury „Etnosfera” w ramach projektu "Biblio-feel", którego ideą jest edukacja kulturalna dzieci i dorosłych, skupiająca się wokół biblioteki traktowanej jako miejsce przyjazne i oswojone, a jednocześnie będące przestrzenią, w której można ciekawie spędzić czas.

Koło astronomiczne działające przy Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim zaprasza wszystkich chętnych do wspólnej obserwacji nieba.

Z przyjemnością zawiadamiamy, iż Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim bierze udział w Programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek. Priorytet 1”.

Strona: 1 ... 40 41 42 43 44 ... 50
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek