Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

We wtorek, 19 maja, podczas obchodów Tygodnia Bibliotek, Filia biblioteczna w Pomierzynie zorganizowała zajęcia czytelnicze, w których udział wzięły dzieci z oddziału przedszkolnego w Pomierzynie.

W dn. 21 maja 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie autorskie czytelników z Grzegorzem Kasdepkem. Kasdepke z wykształcenia jest dziennikarzem, z wyboru bajkopisarzem.

W dn. 15 maja (dzieci z grupy „Biedronki” z Przedszkola Miejskiego „Bajkolandia”) i dn. 18 maja 2015 r. (grupa „Gumisie”), w ramach odbywającego się Tygodnia Bibliotek, kaliska książnica zorganizowała zajęcia czytelniczo-medialne dla dzieci poświęcone zwierzętom zamkniętym w świecie baśni i bajek.

W dn. 14 maja, podczas Tygodnia Bibliotek, w otoczeniu pałacowych komnat, odbył się koncert Kuby Michalskiego. Koncert „Ach- poezja” obejmował m.in. utwory zawarte w albumie „Podróż”, wydanym przez Jakuba Michalskiego w 2011 r. , zawierającym własne kompozycje muzyczne.

Koło astronomiczne Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim zaprasza wszystkich chętnych na otwarte obserwacje astronomiczne, które odbędą się obok Stanicy wodnej nad jez. Bobrowo Wielkie, w dniu 21. 05. 2015 r. (czwartek) o godz. 21.00. W programie obserwacji m.in.: Księżyc i Wenus.

Z okazji Tygodnia Bibliotek, odbywającego się pod hasłem – Wybieram Bibliotekę, w dn. 13 maja 2015 r., zaproponowaliśmy młodzieży gimnazjalnej wirtualną podróż do świata Orientu. Przewodnikiem naszym po odległej Turcji był Leszek Szczasny, pochodzący z Raciborza globtroter, z wykształcenia politolog i filozof, a z zamiłowania podróżnik, fotograf i autor książki „Świat na wyciągnięcie ręki".

Rozpoczął się Tydzień Bibliotek. Organizowany jest co roku by podkreślić jak ważna jest  umiejętność czytania książek.  Czytanie służy poprawie jakości życia i rozwojowi edukacji. Akcja Tygodnia Bibliotek zwiększa rolę bibliotek i prestiż zawodu bibliotekarza, poprzez zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Dlatego tak ważne jest dotarcie z literaturą do różnych grup odbiorców.

Dzięki udziałowi w programie Działaj Lokalnie oraz przy współpracy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, Nadleśnictwa Kalisz Pomorski oraz Urzędu Miejskiego, powstała kaliska, rowerowa gra terenowa „Skrzacie opowieści”.

Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim

zaprasza

na spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke

dn. 21 maja 2015 r. o godz. 12:00.

Zapraszamy.

Strona: 1 ... 38 39 40 41 42 ... 54
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek