Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

W dniu 24 marca 2015 r. w Galerii Pałacowej w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy Wiesława Andrzeja Burkiewicza pt. „Makrofotografia”.  Na wernisaż licznie przybyli mieszkańcy Kalisza Pomorskiego, ale także znajomi i przyjaciele twórcy z Wierzchowa. Uroczystość zaszczycił także swoją obecnością wójt Wierzchowa, Pan Jan Szewczyk.

Młody człowiek poznaje świat rzeczywisty poprzez swoją wyobraźnię. Tu nieoceniona rola bajek i baśni. Wpływ bajek na rozwój dziecka można zaobserwować od najwcześniejszych lat jego życia. Bajki wprowadzają dzieci w świat roślin, zwierząt oraz ludzi, ujawniają typowe dla nich przywary i zalety. Dziecko poznaje dobre i złe wzorce osobowościowe oraz zaczyna postrzegać ludzkie zachowania i ich konsekwencje.

Czy wiesz w jaki sposób sprawdzać wiarygodność banków, by ustrzec się para banków? Czy wiesz w jaki sposób weryfikować oferty bankowe? Czy w przyszłości będą wyłącznie obowiązywały nowoczesne formy płatnicze: karty płatnicze, kredytowe lub płatnicze systemy mobilne? Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim zaprasza na Akademię "Dostępne Finanse".

Czytaj dalej...

W dn. 14 lutego 2015 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbyła się uroczystość  70. rocznicy zdobycia Kalisza Pomorskiego. Wystawę militarną pt. „Pomorze 1945. Uzbrojenie i wyposażenie żołnierzy” prezentującą broń białą, karabiny, bagnety, odznaki oraz umundurowanie polskich żołnierzy przygotowało Stowarzyszenie „Bastion Tradycji”. Na wystawie prezentowana jest także rozprawa historyczna nt. zdobycia Kalisza Pomorskiego autorstwa Mirosława Hefta z Drawska Pomorskiego.

 Wiesław A. Burkiewicz przygodę z fotografią rozpoczął czterdzieści lat temu. Początkowo używał aparatu Smiena oraz Kijew. W samodzielnie  zorganizowanej ciemni wywoływał negatywy i zdjęcia czarno-białe. Obecnie stosuje fotografię cyfrową. Od kilku lat pasjonuje się fotografią makro, fotografuje przyrodę i owady. Zdjęcia prezentowane na wystawie artysta wykonał aparatem Canon 40D z obiektywem Sigma macro 180 – 3,5 stałoogniskowym 1:1.  Zapraszamy.

Przez okres drugiego tygodnia ferii zimowych młodzi Kaliszanie mogli również twórczo spędzić czas w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim podczas trzygodzinnych zajęć.

Znane są już wyniki konkursu pt. "Tablety w Twojej bibliotece", do którego aplikowało 651 bibliotek z kraju. Wniosek Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim otrzymał 75,5 pkt, co oznacza, iż znaleźliśmy się w gronie 233 finalistów, dzięki czemu niebawem otrzymamy 3 tablety.

Dzieci, które w tym roku nie wyjechały na ferie zimowe, mogły w sposób interesujący spędzić wolny czas, korzystając z szerokiej oferty proponowanej przez tutejsze instytucje kultury. Jak co roku, specjalne propozycje dla młodych mieszkańców Kalisza Pomorskiego przygotowała Biblioteka Publiczna.

W dn. 21 stycznia 2015 r. w Galerii Pałacowej w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy Galiny Błażejewskiej pt. „Filcowa fantazja”.

Strona: 1 ... 41 42 43 44 45 ... 54
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek