Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

W dniu 23 sierpnia 2014 r. w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim odbył się koncert Kwartetu Smyczkowego AQuartet pt. „W małym kinie”.

W dniu 7 sierpnia 2014 r. w Galerii Pałacowej w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy pt. „Sochocińskie guziki – ślad dawnej tradycji”.  Wystawę otworzył Kryspin Kadej, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sochocinie, opowiadając historię rzemiosła guzikarskiego na Mazowszu. Wśród prezentowanych eksponatów znajdują się zarówno produkowane guziki, półprodukty, odpadki z przemysłu guzikarskiego (resztki muszli po wycięciu krążków), jak również maszyny produkcyjne.

Stowarzyszenie Antropologów Kultury „Etnosfera” wraz z Biblioteką Publiczną w Kaliszu Pomorskim rozpoczynają współpracę przy projekcie „Biblio-feel”.

Projekt potrwa od sierpnia do grudnia 2014.

Czytaj więcej...

Dnia 2 sierpnia 2014 r., zaprosiliśmy mieszkańców Kalisza Pomorskiego do uczestnictwa w koncercie zdominowanym przez latynoskie rytmy. Dynamika i muzyczna ekspresja granych latynoskich dźwięków harmonizowała ze zmysłowością i nostalgią, tworząc wyjątkowy klimat. Tango i Milonga wypełniło dziedziniec Pałacu Wedlów w letni, sobotni wieczór. Ten ekspresyjny koncert wykonał duet Duo Milonga.

W dniach 18-19 lipca 2014 r., podczas Jarmarku nad Jeziorem Ogórkowym, zaprezentowana została wystawa fotografii historycznej. Wystawa inspirowana była dawną Przetwórnią Owocowo – Warzywną, która w latach 1963-1984  funkcjonowała w Kaliszu Pomorskim.

Przypominamy, iż trwa konkurs o TYTUŁ PRODUKTU REGIONALNEGO ROKU. Miód drahimski jest miodem pszczelim nektarowym, pochodzącym z obszaru kilku gmin Pojezierza Drawskiego. W chwili obecnej miód konkuruje o pierwsze miejsce z fasolą wrzawską. Niestety, wciąż znajduje się na drugim miejscu, tuż za fasolą.  Potrzebne są pilnie Wasze głosy, stąd nasz apel. 

Aneta Janiszewska (harfa), Konrad Salwiński (akordeon). Duet powstał w 2007 roku i pracuje pod kierunkiem prof. Helgi Storck. Mimo tak krótkiej historii występował już podczas Festiwalu Blaue Harfentage w Hochschule für Musik und Theater w Monachium, Kursów Mistrzowskich prof. H. Storck w Radziejowicach i Moulin d'Ande (Francja), w cyklu koncertów Masterclass w salzburskim Mozarteum, a także na licznych recitalach w Polsce, Niemczech i Austrii. Zespół koncertował również w ramach 52. Sesji Musica Moderna organizowanej przez Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, upamiętnionej wydaną na początku roku płytą, na której usłyszeć można kompozycję napisaną specjalnie dla duetu przez łódzkiego kompozytora  Krzystofa Grzeszczaka. 

Czytaj więcej...

W Galerii w Pałacu Wedlów na przełomie lipca/sierpnia można było obejrzeć wystawę zorganizowaną z okazji 10-lecia Jarmarku nad Jeziorem Ogórkowym. Na wystawie prezentowane były fotografie nawiązujące do ostatniej dekady „ogórkowego” święta.

Koło astronomiczne funkcjonujące przy Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim wznawia działalność. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na pierwsze w tym roku zajęcia i obserwacje astronomiczne, które odbędą się w niedzielę 10.08.2014 r. o godz. 19.00 w czytelni internetowej i tarasie widokowym. Tematem pierwszych zajęć będzie tzw. "Superksiężyc" w pełni, znajdujący się w możliwie najmniejszej odległości od Ziemi.

Strona: 1 ... 41 42 43 44 45 ... 50
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek