Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Biblioteka Publiczna to miejsce przyjazne kulturze, także tej filmowej. Staramy się dobrać tak repertuar, aby  trafić do jak najszerszego grona odbiorców. Dlatego w dniu 24 kwietnia 2015 r., w podziemiach Pałacu w Kaliszu Pomorskim, wyświetlony został film w reżyserii Łukasza Palkowskiego pt. ‘BOGOWIE’, w którym główną rolę zagrał Tomasz Kot.

W miniony czwartek, dn. 9 kwietnia 2015 r., Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim odwiedzili niecodzienni goście.

W dn. 8 kwietnia 2015 r. w Galerii Pałacowej w Kaliszu Pomorskim, przy licznie zgromadzonej publiczności, Aneta Olszacka – dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim uroczyście otworzyła wystawę fotograficzną Henryka Kuglarza pt. „Pielgrzym”. Inspiracją dla tej wystawy stał się wiersz Cypriana Kamila Norwida pt. „Pielgrzym”.

W piątek, 20.03.2015 r., przed godziną 11.00 na naszym niebie miało miejsce niezwykłe zjawisko astronomiczne. Pierwszego dnia astronomicznej wiosny doszło do częściowego zaćmienia Słońca przez Księżyc.

Koło astronomiczne Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim zaprasza  wszystkich chętnych na otwarte obserwacje astronomiczne.

Dnia 11.03.2015r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie kaliskich seniorów z przedstawicielem Narodowego Banku Polskiego – Katarzyną Zwarzany. W ramach inicjatywy Akademia „Dostępne Finanse” oraz kursu komputerowego dla seniorów, uczestnicy spotkania uzyskali wiedzę m.in.: o zwyczajach płatniczych Polaków, o możliwościach obrotu bezgotówkowego, o nowoczesnych formach płatniczych (od kart po systemy mobilne).

Strona: 1 ... 39 40 41 42 43 ... 53
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek