Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

W dn. 28 lipca 2015 r. w Kawiarni przy Stanicy Wodnej w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy pt. “Selma-Antarktyda-Wytrwałość” połączony z pokazem multimedialnym  prezentującym unikatowe fotografie z opłynięcia Przylądka Horn, udziału w regatach SYDNEY HOBART 2014, zdobycia Rekordu Świata w żegludze na Południe (Antarktyda, 12.02.2015) oraz pobicia rekordu Polski - zdobycia szczytu wulkanu EREBUS na antarktycznej Wyspie Rossa. Uroczystość zaszczycili swą obecnością Kapitanowie Selma Expeditions: Krzysztof Jasica i Tomasz Łopata oraz koordynator wyprawy – Janusz Cieliszak.

W dn. 4 lipca 2015 r. na dziedzińcu Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbył się koncert kwartetu smyczkowego „AQUARTET”. Kwartet smyczkowy powstał w roku 2000. Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach. AQUARTET ma w swoim repertuarze zarówno muzykę rozrywkową oraz klasyczną.

W dn. 23 czerwca 2015 r. w Galerii Pałacowej odbyło się uroczyste otwarcie wystawy Oktawii Gwiaździńskiej pt. „Kolory mojej wyobraźni”. Wernisaż uświetnił znakomity występ Bartka Michalczyka, instruktora wokalnego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim.

Wraz z końcem roku szkolnego dobiegł końca dwudziestoczterotygodniowy projekt pt. „Wyprawka dla przedszkolaka” realizowany przez Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim wraz z Przedszkolem Miejskim „Bajkolandia”.

Zazwyczaj w lecie dzieci przejawiają mniejsze zainteresowanie tekstem drukowanym. Nie ma się co dziwić, pogoda zachęca do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, wskutek czego mniej czasu spędza się z książką. Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim postanowiła przełamać ten trend organizując dn. 16 czerwca 2015 r. wydarzenie w przestrzeni publicznej pn. „Czytanie jest cool!”. Impreza ta ma charakter intensywnej zabawy w scenerii bajkowej, gdzie czytanie książek przeplata się z tańcem oraz etiudą teatralną. W tegorocznym przedstawieniu główne role odgrywały: Lew Alex, Myszka Minnie, Mike Wazowski i Smok Wedelski.

W dn. 9 czerwca 2015 r. została udostępniona wystawa, która prezentuje dorobek dwudziestopięciolecia samorządu Kalisz Pomorski.

Co to jest bajka? Pięciolatkom odpowiedź nie musi wydawać się prosta. Wszak bajka to krótki utwór literacki, którego bohaterami są najczęściej zwierzęta i/lub przedmioty uosabiające typy ludzi i ich cechy charakteru. Z bajki najczęściej wypływa morał, zwany także pouczeniem, ponieważ każda bajka ma charakter dydaktyczny.

 

dn. 10 czerwca 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie autorskie z Tanyą Valko.

Hen, na wyspie Bora-Bora
trwa przyjęcie u …
karaluchy w zbrojach broją,
duchy zgrają grają w …-…,
dodo kuka kuku-kuku,
baba Jaga strzela z …,
w tam-tam wali szczeniak mopsa,
     hop! Hop! Hopsa duch Cheopsa
                                          i tańcuje kurczę blade
                                            z muchą tse-tse z Baden-Baden.

 

M. Strzałkowska: „Przyjęcie” z M. Strzałkowska: „Straszna książka czyli upiorna zabawa w rymy”.Wydaw. „Czarna owca”, 2010

Strona: 1 ... 37 38 39 40 41 ... 54
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek