Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Z okazji Tygodnia Bibliotek, odbywającego się pod hasłem – Wybieram Bibliotekę, w dn. 13 maja 2015 r., zaproponowaliśmy młodzieży gimnazjalnej wirtualną podróż do świata Orientu. Przewodnikiem naszym po odległej Turcji był Leszek Szczasny, pochodzący z Raciborza globtroter, z wykształcenia politolog i filozof, a z zamiłowania podróżnik, fotograf i autor książki „Świat na wyciągnięcie ręki".

Rozpoczął się Tydzień Bibliotek. Organizowany jest co roku by podkreślić jak ważna jest  umiejętność czytania książek.  Czytanie służy poprawie jakości życia i rozwojowi edukacji. Akcja Tygodnia Bibliotek zwiększa rolę bibliotek i prestiż zawodu bibliotekarza, poprzez zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Dlatego tak ważne jest dotarcie z literaturą do różnych grup odbiorców.

Dzięki udziałowi w programie Działaj Lokalnie oraz przy współpracy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, Nadleśnictwa Kalisz Pomorski oraz Urzędu Miejskiego, powstała kaliska, rowerowa gra terenowa „Skrzacie opowieści”.

Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim

zaprasza

na spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke

dn. 21 maja 2015 r. o godz. 12:00.

Zapraszamy.

W dn. 30 kwietnia 2015 r. w Galerii Pałacowej odbył się wernisaż wystawy malarstwa Bernadety Gębskiej-Pewniak pt. „Paleta kobiecości”.

Biblioteka Publiczna to miejsce przyjazne kulturze, także tej filmowej. Staramy się dobrać tak repertuar, aby  trafić do jak najszerszego grona odbiorców. Dlatego w dniu 24 kwietnia 2015 r., w podziemiach Pałacu w Kaliszu Pomorskim, wyświetlony został film w reżyserii Łukasza Palkowskiego pt. ‘BOGOWIE’, w którym główną rolę zagrał Tomasz Kot.

Strona: 1 ... 35 36 37 38 39 ... 50
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek