Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Od 24 do 26  października w Starej Studnicy odbyły się trzydniowe warsztaty  dla dziennikarzy „Kontrastu”. Zorganizowane zostały  przez  Bibliotekę  Publiczną w Kaliszu Pomorskim  i Stowarzyszenie Antropologów Kultury „Etnosfera” w ramach projektu „Biblio-feel”. Uczestnicy pod kierunkiem pana Tomasza Ogonowskiego (dziennikarza i szefa TVN 24, oddziału w Szczecinie) oraz pani Aleksandry Radeckiej (opiekunki gazety, absolwentki dziennikarstwa UW  i polonistki kaliskiego Liceum) uczyli się jak pisać reportaż historyczny.

Wystawa rysunków dziecięcych Helgi Hoškovej-Weissowej

Od 11 listopada 2014 r. w Galerii Pałacowej w Kaliszu Pomorskim prezentowana będzie wystawa rysunków dziecięcych Helgi Hoškovej-Weissowej, która jest unikatowym świadectwem życia codziennego w teresińskim getcie.

W dniu 17 października 2014 r., o zmierzchu, w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy malarskiej „Cztery spojrzenia” grupy artystycznej „Malachit” działającej przy DKK w Stargardzie Szczecińskim. 

Świętowanie było głośne, radosne i bardzo przyjemne pomimo siąpiącego za oknem deszczu!

W dniu 8 października 2014 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia literacko – ruchowe, podczas których odczytane i omówione zostały utwory Juliana Tuwima Rzepka i Jana Brzechwy Na straganie.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pt. „CZTERY SPOJRZENIA” W PIĄTEK 17 PAŹDZIERNIKA 2014 R. O GODZ. 18.00 W Galerii w Pałacu Wedlów.

/user_storage/45/images/obrazki/bibliofel.jpgDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W dn. 30 października 2014 r. Piotr Kowalczyk, podróżnik, pilot wycieczek, z wykształcenia geograf, kolekcjoner minerałów i skamieniałości, w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim opowiedział młodzieży gimnazjalnej o swej podróży po Afryce Zachodniej.

Strona: 1 ... 35 36 37 38 39 ... 46
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek