Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Podsumowanie roku czytelniczego

Rok 2013 okazał się dla Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim wyjątkowo udany. Byliśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do soboty, przez 56 godzin tygodniowo. Przez cały 2013 r. wypożyczyliśmy 19439 książek, 3803 dokumentów audiowizualnych (filmów, bajek oraz audiobooków), a także 1443 wydawnictw periodycznych. Obsługa czytelniana także odnotowała 1622 udostępnienia zbiorów. Z pracowni multimedialnej skorzystało aż 5888 osób. Zarejestrowaliśmy 1259 czytelników. Przekrój wiekowy czytelników jest mocno zróżnicowany, od najmłodszych po wiek seniora. Dziękujemy, że jesteście z nami.

 

W tym miejscu nie sposób wymienić wszystkich aktywnych czytelników. Zapewniamy, iż jest ich wielu. Pragniemy jednak wymienić tych najaktywniejszych.

 

Spośród kobiet, czytelniczek, I miejsce zajęła Halina Sikorska. Niewiele mniej przeczytanych książek zaobserwowaliśmy u Małgorzaty Światowej oraz Ewy Wereckiej.

 

Najaktywniejszym czytelnikiem okazał się być Dariusz Lorenc. Panu Dariuszowi niewiele ustąpili Adam Kościuczuk i Jan Popławski.

 

Nasi milusińscy także osiągnęli niebagatelne wyniki w czytaniu. Spośród dzieci najlepszą czytelniczką była Gabrysia Bogusz. Nieco mniej książek przeczytały: Aleksandra Miry i Magdalena Światowa. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 7. sierpnia 2020 r. w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim miał miejsce finisaż wystawy Bernadety Sudnikowicz. Przez cały miesiąc poprzedzający mieszkańcy Kalisza Pomorskiego mieli możliwość podziwiania prac autorki stanowiących cykl pt. „Akomodacja”, wykonanych za pomocą kawy i tuszu. Prace Bernadety Sudnikowicz wyraźnie nawiązują do sztuki nowoczesnej, w której źródeł artystycznej wypowiedzi można poszukiwać poprzez nadawanie treści formie, zaś Interpretacji prac można podejmować się zarówno na poziomie intelektu, jak i wrażeń zmysłowych i emocji.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek