Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

 Listopadowa propozycja Galerii w Pałacu Wedlów to wystawa malarstwa pt. „Pozostawione w pamięci” Bogdany Winnickiej z Drawna.

Dzień 11 listopada 1918 roku jest bardzo ważny dla Europy i Polski. Po podpisaniu przez Niemcy rozejmu w lasku Compiégne pod Paryżem nastąpił koniec I wojny światowej. Polska po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów odzyskała niepodległość i wróciła na mapę Europy. Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową, a dzień ten został ustanowiony Świętem Niepodległości Polski.

Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim zaprasza wszystkich zainteresowanych na kurs komputerowy dla seniorów i osób dorosłych.

We wtorek, dn. 13 października 2015 r., w Galerii Pałacowej uroczyście otwarto wystawę Jolanty Szczygieł z Dębna pt. „Enkaustyka: malowanie woskiem pszczelim”. Nie co dzień możemy podziwiać prace, których spoiwem jest barwiony wosk pszczeli. Powstałe dzieła charakteryzuje niespotykana faktura, głębia kolorów i połysk.

O czarownicy, która w nikim nie wzbudza grozy, i o małym, ufnym zajączku, który dostrzegł dobroć, uprzejmość i  sympatię w czarownicy, rozmawialiśmy z uczniami klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Pomierzynie dn. 5 października 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim. Spotkanie inspirowane było opowiadaniem Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Plaster czarownicy”.

W poniedziałkowy poranek, dn. 5 października 2015 r., uczniowie kl. IV-VI Szkoły Podstawowej w Pomierzynie uczestniczyli w zajęciach czytelniczych na podstawie bajki „Kopciuszek” w interpretacji Michała Rusinka.

W poniedziałek, dn. 28 września 2015 r., uczennice Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim miały przyjemność uczestniczyć w warsztatach literacko-ilustracyjnych z Izą Niewiadomską - Labiak, organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim.

W dn. 15 września 2015 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy Ewy Szostak.

W dn. 4 września w Pałacu Wedlów odbył się wernisaż wystawy Danuty Dąbrowskiej pt. Pomiary. Wystawie towarzyszy dossier Danuty Dąbrowskiej, które dokumentuje dorobek artystki, przygotowane przez Fundację „Moje Archiwum” z Koszalina.

Strona: 1 ... 34 35 36 37 38 ... 52
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek