Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim zaprasza na "Noc astronomiczną" organizowaną wspólnie ze Stowarzyszeniem Antropologów Kultury „Etnosfera” w ramach projektu "Biblio-feel", którego ideą jest edukacja kulturalna dzieci i dorosłych, skupiająca się wokół biblioteki traktowanej jako miejsce przyjazne i oswojone, a jednocześnie będące przestrzenią, w której można ciekawie spędzić czas.

Koło astronomiczne działające przy Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim zaprasza wszystkich chętnych do wspólnej obserwacji nieba.

Z przyjemnością zawiadamiamy, iż Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim bierze udział w Programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek. Priorytet 1”.

W dniu 23 sierpnia 2014 r. w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim odbył się koncert Kwartetu Smyczkowego AQuartet pt. „W małym kinie”.

W dniu 7 sierpnia 2014 r. w Galerii Pałacowej w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy pt. „Sochocińskie guziki – ślad dawnej tradycji”.  Wystawę otworzył Kryspin Kadej, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sochocinie, opowiadając historię rzemiosła guzikarskiego na Mazowszu. Wśród prezentowanych eksponatów znajdują się zarówno produkowane guziki, półprodukty, odpadki z przemysłu guzikarskiego (resztki muszli po wycięciu krążków), jak również maszyny produkcyjne.

Stowarzyszenie Antropologów Kultury „Etnosfera” wraz z Biblioteką Publiczną w Kaliszu Pomorskim rozpoczynają współpracę przy projekcie „Biblio-feel”.

Projekt potrwa od sierpnia do grudnia 2014.

Czytaj więcej...

Dnia 2 sierpnia 2014 r., zaprosiliśmy mieszkańców Kalisza Pomorskiego do uczestnictwa w koncercie zdominowanym przez latynoskie rytmy. Dynamika i muzyczna ekspresja granych latynoskich dźwięków harmonizowała ze zmysłowością i nostalgią, tworząc wyjątkowy klimat. Tango i Milonga wypełniło dziedziniec Pałacu Wedlów w letni, sobotni wieczór. Ten ekspresyjny koncert wykonał duet Duo Milonga.

W dniach 18-19 lipca 2014 r., podczas Jarmarku nad Jeziorem Ogórkowym, zaprezentowana została wystawa fotografii historycznej. Wystawa inspirowana była dawną Przetwórnią Owocowo – Warzywną, która w latach 1963-1984  funkcjonowała w Kaliszu Pomorskim.

Przypominamy, iż trwa konkurs o TYTUŁ PRODUKTU REGIONALNEGO ROKU. Miód drahimski jest miodem pszczelim nektarowym, pochodzącym z obszaru kilku gmin Pojezierza Drawskiego. W chwili obecnej miód konkuruje o pierwsze miejsce z fasolą wrzawską. Niestety, wciąż znajduje się na drugim miejscu, tuż za fasolą.  Potrzebne są pilnie Wasze głosy, stąd nasz apel. 

Strona: 1 ... 48 49 50 51 52 ... 57
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek