Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Zwierzęta naszych okolic

Od dnia 16 października 2020 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim trwa wystawa „Zwierzęta naszych okolic” autorstwa pracowników „Dzikiej Zagrody” w Jabłonowie. Na wystawie można podziwiać fotografie rysia euroazjatyckiego i żubra oraz ptactwa: rybitwy rzecznej, łabędzia krzykliwego, orła bielika, puchacza, czapli siwej, biegusa zmiennego, krwawodzioba, kulika mniejszego, gągoła krzykliwego, żurawia, cyranki, perkoza dwuczubego, jemiołuszki zwyczajnej, kolonii szpaków i kaczek (różnych gatunkowo), sikory bogatki i jaskółki dymówki.

 

 

Na wystawie można podziwiać ptaki, z których niektóre gatunki objęte są ścisłą ochroną gatunkową. Autorzy na fotografii uwiecznili ptaki w swym naturalnym środowisku. Wśród prezentowanych na wystawie fotografii ptaków znajdziemy również ptaki brodzące, drapieżne z rodziny szponiastych, ptaki wodne oraz ptaki wędrowne. Są tym cenniejsze, iż ptaki wędrowne zwykle spędzają w Polsce tylko do kilku miesięcy w roku.

 

W dn. 21. października 2020 r. zaprosiliśmy do zwiedzenia wystawy grupę seniorów z Dziennego Domu „Senior+” w Kaliszu Pomorskim. W niniejszej relacji publikujemy zdjęcia wykonane podczas spotkania, na którym seniorki poznały kulisy powstania niniejszej ekspozycji w galerii pałacowej. Na naszym spotkaniu obecna była także pani Magdalena Bądźwol, kierownik DD ”Senior+”, i prani Dorota Bukowska, instruktor, która zaproponowała seniorkom zajęcia plastyczne do niniejszej wystawy.

 

Zwierzęta naszych okolic stanowią wspaniały temat do zdjęć i zajęć, jednak nie są zawsze dostępne, nie zawsze w zasięgu naszego oka i obiektywu. Tym bardziej cenimy chwile, kiedy możemy napawać się ich pięknem, ale także ich gracją i elegancją na fotografiach osób, którym dane było je dostrzec, uchwycić i utrwalić. Warto wystawę obejrzeć i przekonać się, jakim bogactwem dysponują tereny, które i my zamieszkujemy.

 

Dzika Zagroda (http://dzika-zagroda.pl/)

 

Wystawę będzie można podziwiać do 10. listopada 2020 r. Zapraszamy.

Pozostałe wydarzenia

W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczącego działalności instytucji kultury w trakcie pandemii informujemy, że od poniedziałku (9 listopada) Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim będzie zamknięta dla użytkowników.

 

Wychodząc jednak Państwu naprzeciw informujemy, że nadal możliwe będzie telefoniczne pozyskanie kodów do platformy Legimi i korzystanie z jej cyfrowych zasobów. Rekomendujemy tę formę obcowania z literaturą.

 

Informujemy ponadto, że w dn. 6 - 7.listopada 2020 r. przełamujemy wszystkie limity i dopuszczamy możliwość wypożyczenia aż dwudziestu egzemplarzy jednorazowo.

 

Mając na uwadze zdrowie Państwa i personelu obsługi przypominamy o obowiązku noszenia maseczki ochronnej w bibliotece, dbaniu o dystans podczas procesu wypożyczeń oraz o dezynfekcji dłoni.

 

Zapewniamy, że kary za nieoddane w terminie książki w czasie zamknięcia biblioteki nie będą naliczane, a terminy zwrotu książek zostaną stosownie wydłużone.

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

 

Dbajcie o siebie i swoich bliskich! 

 

Śledźcie nasz profil na Facebooku, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek