Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Zielone Wakacje w Bibliotece

W dniach 23-27 sierpnia, a więc w ostatnim, pełnym tygodniu wakacji dzieci z Kalisza Pomorskiego, w wieku od 7 do 11 lat brały udział w „Zielonych wakacjach” organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim.

 

 

    Podczas pięciu dni wypełnionych zajęciami o charakterze edukacyjno-rekreacyjnym pt. „Poszukiwacze skarbów” ich uczestnicy mieli okazję wziąć udział w dwóch miejskich grach terenowych „Mapa i klucze” oraz „Trop za tropem”, a także w wielkoformatowej grze planszowej rozgrywanej w kaliskim pałacu oraz czytaniu „Białych historii”. Korzystając ze sprzyjającej pogody w pałacowym parku odbyły się rozgrywki plenerowe w m.in.: szachy Wikingów, Molkky, siatkówkę balonową, wyścigi z dynią, bieg po buty, czy   rzuty do bramki piłką od futbolu amerykańskiego. Równolegle z nimi poszukiwano ‘złotych monet’, które odkrywano pod ziemią za pomocą wykrywacza metali i nierzadko własnych rąk J, gdyż każdy uczestnik chciał bardzo znaleźć choć jedną!

 

     Ostatniego dnia „Zielonych wakacji” ich uczestnicy wraz z opiekunami odwiedzili Lokalne Centrum Nauki „Metalowe inspiracje” w Wałczu, gdzie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych dot. kodowania oraz warsztatach poświęconych budowaniu robotów w oparciu o system LEGO® Education. Ponadto wszyscy chętni, w odpowiednim wieku mogli sprawdzić się na symulatorach samochodów rajdowych lub symulatorze lotu (w tym przypadku myśliwiec F-18). Na zakończenie odwiedziliśmy jeszcze edukacyjny „Metalowy plac zabaw”. Do Kalisza Pomorskiego wszyscy dotarli w dobrych humorach, żałując jedynie, że wakacje dobiegają już końca. 

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 21 wrzesnia 2021 r. w galerii pałacowej miał miejsce wernisaż kolorowych inspiracji pomierzynianek. Kolorowe inspiracje to wystawa stworzona przez mieszkanki wioski Pomierzyn, a w szczególności przez panie:
Anetę Banasiak,
Stanisławę Gardzińską,
Krystynę Gliwińską,
Izabelę Wyrzykowską wraz z córeczką Julitką.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek