Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Zapraszamy na wystawę EPIDEMIA DOBRA do GALERII PAŁACOWEJ W KALISZU POMORSKIM

Grupa Pomóżmy tym, którzy pomagają powstała w marcu 2020 roku jako reakcja na rozszerzającą się epidemię COVID- 19. Bardzo szybko dołączyli do niej mieszkańcy i restauratorzy ze Szczecina, a nawet okolicznych miejscowości.

 
Samoistnie powstały trzy strefy aktywności: koordynatorzy, transport i wolontariusze. Działania skupiały się na odpowiadaniu na potrzeby placówek medycznych, DPS, instytucji wspierających osoby w kryzysie bezdomności, służb przygranicznych i innych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji z powodu epidemii.     
 
W chwili obecnej grupa liczy ponad 3000 osób. Wiele z nich jest gotowych nieść pomoc, jeśli zajdzie taka potrzeba.
 
Wystawę można oglądać do 29 stycznia 2021 r.

Wystawa przygotowana i udostępniona przez SBP Okręg Zachodniopomorski.

 

Pozostałe wydarzenia

Z nieskrywaną przyjemnością informujemy, że Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim uzyskał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021. Pomimo znacznej konkurencji (prawie 2,5 razy więcej wniosków, niż w latach ubiegłych) nasz projekt Kalisz Pomorski+ Inicjatywy lokalne 2021 uzyskał wysoką notę i zakwalifikowany został, wśród 50 wniosków z całej Polski, do kolejnego etapu realizacji. Całkowita kwota dofinansowania projektu wynosi 30.000 zł.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek