Biblioteka Publiczna w Kaliszu

ZAKOŃCZENIE NABORU NA DOFINANSOWANIE DZIAŁAŃ KULTURALNYCH I POSIEDZENIE KOMISJI OCENIAJCEJ WNIOSKI

Dnia 18.06.2021 r. upłynął termin składania wniosków o dofinansowanie działań kulturalnych   w projekcie „Kalisz Pomorski + Inicjatywy Lokalne 2021” realizowanym w ramach  programu „Domy Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021”.

 

Grupy nieformalne i organizacje działające na terenie gminy Kalisz Pomorski złożyły w sumie siedem wniosków/projektów, z których każdy ma szanse zostać zrealizowany. Wiążące ustalenia w kwestii przyznania dofinansowania i jego wysokości zostaną podjęte podczas obrad komisji projektowej w skład której wejdą: animator NCK, przedstawiciele M-GOK i UM w Kaliszu Pomorskim oraz sami wnioskodawcy (po jednym przedstawicielu grupy/organizacji składającej wniosek).

 

        Obrady komisji projektowej w sprawie dofinansowania wniosków w projekcie „Kalisz Pomorski + Inicjatywy Lokalne 2021” odbędą się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim (ul. Dworcowa 6) w dniu 23.06.2021 r. o godz. 1800. Zapraszamy!

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 13. maja 2022 r., na zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek, zaprosiliśmy mieszkańców do udziału w promocji książki Michała „Micha” Heppnera pt. „Savoir-vivre XXI wieku. Polityka okiem prowincjusza”. Autor opowiadał, ku uciesze zebranych, o swoim dzieciństwie, swych pasjach i zamiłowaniach, pracy pedagoga, ale także przybliżał kulisy powstania tego zbioru felietonów.

W dn. 10.05.2022 r. członkinie DKK spotkały się w dżungli. Tak, tak! W dżungli. Nasza sceneria nawiązywała do treści książki „Siedem razy świat”, którą wspólnie wybrałyśmy na lekturę kolejnego spotkania. Nim jednak spotkałyśmy się, by wymienić poglądy na temat relacji z podróży, to w tę podróż „udałyśmy się” wraz z autorami: Aleksandrą i Jackiem Pawlickimi.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek