Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wystawa ''Pojezierze Drawskie piękne i bezpieczne'' – relacja z wernisażu.

W dn. 24. listopada 2021 r. w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim miał miejsce wernisaż wystawy pt. „Pojezierze Drawskie piękne i bezpieczne”. Inicjatorem i pomysłodawcą wystawy był pan Adam Cygan, przedstawiciel DSI – Drawskich Stron Internetowych, zaś ambasadorem wystawy pan Leszek Paradowski. Podczas wernisażu panowie opowiadali o kulisach konkursu, wyborze najciekawszych prac i planach względem prezentacji wystawy w Polsce i za granicą. A jest co pokazać, wszak nie od dziś wiadomo, że Pojezierze Drawskie wzbudza podziw nie tylko wśród mieszkańców powiatu drawskiego, ale również wśród odwiedzających go turystów.

 

Wystawa jest wynikiem konkursu organizowanego przez serwis DSI – Drawskie Strony Internetowe, na który odpowiedziało 54 fotografów i fotografików z kraju i z zagranicy. Wpłynęło ponad 270 fotografii, a każda prezentowała wysoki poziom artystyczny. Każda też uchwyciła to, co na pojezierzu najpiękniejsze: architekturę, krajobraz, faunę i/lub florę.

 

Był to piękny wieczór. Do pałacu przybyli nie tylko organizatorzy konkursu, ale również wyróżnieni fotograficy i zainteresowani mieszkańcy Kalisza Pomorskiego. Przybył również z-ca Burmistrza Kalisza Pomorskiego pan Stanisław Samek. Podczas wieczoru było dużo gratulacji i rozmów o fotografii. Od organizatorów płynęły też słowa zachęty do fotografowania, nawet amatorskiego, i prób uchwycenia piękna Pojezierza Drawskiego.

 

Organizatorzy przekazali do zbiorów Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim album prezentujący wyróżnione fotografie. Dziękujemy.

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 13. maja 2022 r., na zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek, zaprosiliśmy mieszkańców do udziału w promocji książki Michała „Micha” Heppnera pt. „Savoir-vivre XXI wieku. Polityka okiem prowincjusza”. Autor opowiadał, ku uciesze zebranych, o swoim dzieciństwie, swych pasjach i zamiłowaniach, pracy pedagoga, ale także przybliżał kulisy powstania tego zbioru felietonów.

W dn. 10.05.2022 r. członkinie DKK spotkały się w dżungli. Tak, tak! W dżungli. Nasza sceneria nawiązywała do treści książki „Siedem razy świat”, którą wspólnie wybrałyśmy na lekturę kolejnego spotkania. Nim jednak spotkałyśmy się, by wymienić poglądy na temat relacji z podróży, to w tę podróż „udałyśmy się” wraz z autorami: Aleksandrą i Jackiem Pawlickimi.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek