Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wystawa ''Pojezierze Drawskie piękne i bezpieczne'' – relacja z wernisażu.

W dn. 24. listopada 2021 r. w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim miał miejsce wernisaż wystawy pt. „Pojezierze Drawskie piękne i bezpieczne”. Inicjatorem i pomysłodawcą wystawy był pan Adam Cygan, przedstawiciel DSI – Drawskich Stron Internetowych, zaś ambasadorem wystawy pan Leszek Paradowski. Podczas wernisażu panowie opowiadali o kulisach konkursu, wyborze najciekawszych prac i planach względem prezentacji wystawy w Polsce i za granicą. A jest co pokazać, wszak nie od dziś wiadomo, że Pojezierze Drawskie wzbudza podziw nie tylko wśród mieszkańców powiatu drawskiego, ale również wśród odwiedzających go turystów.

 

Wystawa jest wynikiem konkursu organizowanego przez serwis DSI – Drawskie Strony Internetowe, na który odpowiedziało 54 fotografów i fotografików z kraju i z zagranicy. Wpłynęło ponad 270 fotografii, a każda prezentowała wysoki poziom artystyczny. Każda też uchwyciła to, co na pojezierzu najpiękniejsze: architekturę, krajobraz, faunę i/lub florę.

 

Był to piękny wieczór. Do pałacu przybyli nie tylko organizatorzy konkursu, ale również wyróżnieni fotograficy i zainteresowani mieszkańcy Kalisza Pomorskiego. Przybył również z-ca Burmistrza Kalisza Pomorskiego pan Stanisław Samek. Podczas wieczoru było dużo gratulacji i rozmów o fotografii. Od organizatorów płynęły też słowa zachęty do fotografowania, nawet amatorskiego, i prób uchwycenia piękna Pojezierza Drawskiego.

 

Organizatorzy przekazali do zbiorów Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim album prezentujący wyróżnione fotografie. Dziękujemy.

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 25. stycznia 2023 r. w galerii Pałacu w Kaliszu Pomorskim miał miejsce wernisaż wystawy pt. „Ogniem malowane”.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek