Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wypożyczalnia gier planszowych w Kaliskiej Bibliotece

Już w najbliższy czwartek po południu (12.05.2022r. godz. 1600), w ramach działań kulturalnych towarzyszących ogólnopolskiemu Tygodniowi Bibliotek, w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim nastąpi otwarcie Wypożyczalni Gier Planszowych.

 

Każda osoba posiadającą kartę biblioteczną (do 13-tego roku życia za zgodą opiekuna), będzie mogła wypożyczyć do dwóch gier, nawet na dwa tygodnie lub zagrać w dostępne pozycje na miejscu. Na początek, do dyspozycji czytelników będzie około 65 tytułów (następne pozycje już czekają w kolejce na dodanie ich do zbiorów!).  W swojej ofercie posiadamy nie tylko gry planszowe, ale również m.in.: karciane, fabularne, elektroniczne, zręcznościowe i rekreacyjne, a nawet podróżne. Z pewnością znajdą tu coś dla siebie fani wszelkich gier i to niezależnie od wieku, gdyż nasze zbiory obejmują nie tylko pozycje skierowane do dzieci, młodzieży, czy też wyłącznie dorosłych, lecz zawierają również znaczną ilość gier typowo rodzinnych dla osób w każdym wieku. Zapraszamy wszystkich w czwartkowe popołudnie do czytelni internetowej, gdzie już będzie można wypożyczyć naprawdę ciekawe egzemplarze gier, pachnące jeszcze nowością.

 

Specjalnie tego dnia czytelnia internetowa/wypożyczalnia gier otwarta będzie znacznie dłużej (możliwość pogrania na miejscu – do godz. 1900), jednak jeśli chcecie mieć szeroki wybór, spośród najciekawszych i najbardziej grywalnych tytułów, to radzimy się pospieszyć! Wszystkie osoby, które odwiedzą nas tego dnia, będą miały szansę zmierzyć się z japońskimi, manualnymi łamigłówkami Hanayama, z metalowej serii Huzzle Cast o różnych stopniach trudności, za których poprawne rozwiązanie otrzymają nagrody niespodzianki. Zapraszamy!

 

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 13. maja 2022 r., na zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek, zaprosiliśmy mieszkańców do udziału w promocji książki Michała „Micha” Heppnera pt. „Savoir-vivre XXI wieku. Polityka okiem prowincjusza”. Autor opowiadał, ku uciesze zebranych, o swoim dzieciństwie, swych pasjach i zamiłowaniach, pracy pedagoga, ale także przybliżał kulisy powstania tego zbioru felietonów.

W dn. 10.05.2022 r. członkinie DKK spotkały się w dżungli. Tak, tak! W dżungli. Nasza sceneria nawiązywała do treści książki „Siedem razy świat”, którą wspólnie wybrałyśmy na lekturę kolejnego spotkania. Nim jednak spotkałyśmy się, by wymienić poglądy na temat relacji z podróży, to w tę podróż „udałyśmy się” wraz z autorami: Aleksandrą i Jackiem Pawlickimi.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek