Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wypożyczalnia gier planszowych w Kaliskiej Bibliotece

Już w najbliższy czwartek po południu (12.05.2022r. godz. 1600), w ramach działań kulturalnych towarzyszących ogólnopolskiemu Tygodniowi Bibliotek, w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim nastąpi otwarcie Wypożyczalni Gier Planszowych.

 

Każda osoba posiadającą kartę biblioteczną (do 13-tego roku życia za zgodą opiekuna), będzie mogła wypożyczyć do dwóch gier, nawet na dwa tygodnie lub zagrać w dostępne pozycje na miejscu. Na początek, do dyspozycji czytelników będzie około 65 tytułów (następne pozycje już czekają w kolejce na dodanie ich do zbiorów!).  W swojej ofercie posiadamy nie tylko gry planszowe, ale również m.in.: karciane, fabularne, elektroniczne, zręcznościowe i rekreacyjne, a nawet podróżne. Z pewnością znajdą tu coś dla siebie fani wszelkich gier i to niezależnie od wieku, gdyż nasze zbiory obejmują nie tylko pozycje skierowane do dzieci, młodzieży, czy też wyłącznie dorosłych, lecz zawierają również znaczną ilość gier typowo rodzinnych dla osób w każdym wieku. Zapraszamy wszystkich w czwartkowe popołudnie do czytelni internetowej, gdzie już będzie można wypożyczyć naprawdę ciekawe egzemplarze gier, pachnące jeszcze nowością.

 

Specjalnie tego dnia czytelnia internetowa/wypożyczalnia gier otwarta będzie znacznie dłużej (możliwość pogrania na miejscu – do godz. 1900), jednak jeśli chcecie mieć szeroki wybór, spośród najciekawszych i najbardziej grywalnych tytułów, to radzimy się pospieszyć! Wszystkie osoby, które odwiedzą nas tego dnia, będą miały szansę zmierzyć się z japońskimi, manualnymi łamigłówkami Hanayama, z metalowej serii Huzzle Cast o różnych stopniach trudności, za których poprawne rozwiązanie otrzymają nagrody niespodzianki. Zapraszamy!

 

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 17 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim miało miejsce kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem swe rozważania poświęciliśmy utworowi Johna Williamsa pt. „Profesor Stoner”.

„Człowiek nie rodzi się kameleonem, tylko się nim staje”
D. Levy: Gorące mleko. Str. 154.

 

Biblioteka, dn. 21 lutego 2024 r. Powoli się zbieramy, siadamy do stołu, wyjmujemy lekturę i własne notatki. Będziemy omawiać kolejną książkę w ramach spotkań dyskusyjnego klubu książki. Przez ostatni miesiąc czytałyśmy powieść irlandzkiej powieściopisarki, autorki scenariuszy do sztuk teatralnych, Deborah Levy pt. „Gorące mleko”.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek