Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wiosna w literaturze i przyrodzie

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Przyroda powoli zaczyna ponownie budzić się do życia i już wkrótce w pełni będzie można podziwiać jej urok i piękno.


 Dłuższy dzień, powiew ciepłego wiatru, śpiew ptaków, rozkwitające kwiaty i zielona trawa to oznaki, że nadeszła już wiosna, pachnąca i radosna. Dzieci z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim, przybyłe do biblioteki na spotkanie, miały okazję zaprezentować sceny, które można podziwiać w naturze. Wśród zadań stawianych przed dziećmi z grupy „Pszczółki” było zaprezentowanie bociana łapiącego żabki, pokazanie stojącej na jednej nóżce jaskółki oraz żabek skaczących po łące. Dzieci czynnie brały udział w zadaniach i zabawach bibliotecznych.

 

Chętnie także wysłuchały krótkiego opowiadania pt.: „Kotki,  Kotki”. Na zakończenie spotkania wykorzystano metodę oglądową do zaprezentowania dzieciom publikacji w formacie  3D, zaś naszemu pożegnaniu towarzyszyły słodkości.

Pozostałe wydarzenia

Do 13 grudnia 2023 r. będzie można podziwiać stroiki i ozdoby bożonarodzeniowe wykonane przez Renatę i Martę Kamińskie oraz Martynę Ryś.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek