Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wiosna w bibliotece – lekcja biblioteczna

21 marca to jeden z tych dni w roku, na który wszyscy czekają z  wielką niecierpliwością. W tym dniu żegnamy zimę i witamy wiosnę.

 

Z tej okazji w dn. 18.03.2022 r.  do biblioteki zawitali przemili goście z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Były to dzieci z  grupy „Motylki”. Razem z sześciolatkami świętowaliśmy wspólnie dzień wiosny. Były gry i zabawy, czytaliśmy wspólnie opowiadanie Ewy Krawczyk pt.:’’ Jak bałwanek wiosny szukał”, było dużo uśmiechów i ogólnej radości. Była także prezentacja książeczek 3D, które dzieci tak bardzo lubią.

 

Z tego powodu, iż dzieci sześcioletnie niebawem opuszczą mury przedszkola i po wakacjach będą uczęszczały do  pierwszej klasy szkoły podstawowej, to wykorzystaliśmy czas spotkania na przedstawienie dzieciom pełnej oferty bibliotecznej. Zaprezentowaliśmy zasady obowiązujące przy wypożyczaniu książeczek, wyjaśniliśmy, gdzie znajdują się lektury i zachęcaliśmy do odwiedzin biblioteki.

 

Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało drobny upominek.

 

Pozostałe wydarzenia

„Człowiek nie rodzi się kameleonem, tylko się nim staje”
D. Levy: Gorące mleko. Str. 154.

 

Biblioteka, dn. 21 lutego 2024 r. Powoli się zbieramy, siadamy do stołu, wyjmujemy lekturę i własne notatki. Będziemy omawiać kolejną książkę w ramach spotkań dyskusyjnego klubu książki. Przez ostatni miesiąc czytałyśmy powieść irlandzkiej powieściopisarki, autorki scenariuszy do sztuk teatralnych, Deborah Levy pt. „Gorące mleko”.

Duma i radość! 
Dnia 13 lutego 2024 r. mieliśmy przyjemność gościć w kaliskim Pałacu na wernisażu fotografii Pawła Łuczko pod tytułem "Kolory i chwile. Kalisz Pomorski i okolice - subiektywnie obiektywem".

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek