Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wieloletni program rozwoju księgozbiorów w bibliotekach publicznych

Informujemy, że w roku 2018 Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim realizowała wieloletni program pod nazwą „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

 

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem na lata 2016-2020. Celem programu jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych. Program kładzie szczególny nacisk na stymulowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego aktualizowania zasobów, a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla klientów bibliotek. Program jest elementem polityki bibliotecznej resortu kultury, w którym kształtowanie księgozbiorów bibliotek publicznych następuje przy wsparciu samorządów w zakresie finansowania nowości wydawniczych. 

 

W wyniku realizacji programu Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim pozyskała środki finansowe Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z budżetu państwa w wysokości 5660 zł. W skutek systematycznej realizacji polityki zarządzania zbiorami w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim księgozbiór (mowa wyłącznie o wydawnictwach zwartych) został powiększony o 624 woluminów, z czego 316 zakupiono z dotacji ministerialnej.

Pozostałe wydarzenia

„ … Piotr Rozmus zasługuje na to,
by czytał go cały świat!”
Sonia Draga

W dn. 13. maja 2019 r. odwiedził nas gość szczególny, wyczekiwany i upragniony, twórca serii o „Wombacie Maksymilianie” i „Stajni pod tęczą”, autor lektury szkolnej „Skrzynia Władcy Piorunów”, zapalony podróżnik i pasjonat starych komputerów – Pan Marcin Kozioł.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek