Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wieczorne opowieści. Pasje i fascynacje Tomasza Bukowskiego.

W dn. 30 października 2014 r. w Pałacu Wedlów odbył się wieczór  opowieści. Bohaterem spotkania był Tomasz Bukowski, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim.  Tematem wieczoru były pasje. Pasje Tomasza Bukowskiego.

 

Tomasz Bukowski mieszka i pracuje w gminie Kalisz Pomorski, jednak jego korzenie sięgają Krakowa. Tam ukończył Akademię Sztuk Pięknych. Już w latach młodzieńczych przejawiał skłonności do malowania, które z biegiem czasu implikowały inne pasje. Osiedliwszy się z rodziną w Białym Zdroju powadził pensjonat „Karczma jak malowanie” oraz poświęcił się hodowli koni. Dziś piastuje stanowisko dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim i jak twierdzi, to właśnie malarstwo wyznaczyło jego dalsze kierunki zainteresowań, pchnęło ku zgłębianiu nieznanych dotąd dyscyplin: fotografii i żeglarstwa. Efekty, zwłaszcza tych ostatnich pasji, mogliśmy doświadczyć oglądając film przygotowany przez Franciszka i Tomasza Bukowskich o ich wspólnym rejsie na zimny Spitsbergen.

 

Był to wieczór niezwykłej opowieści o pasjach, które dają ogromną motywację wyznaczania sobie kolejnych celów  i satysfakcji, kiedy udaje się im sprostać.

Pozostałe wydarzenia

Od dnia 16 października 2020 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim trwa wystawa „Zwierzęta naszych okolic” autorstwa pracowników „Dzikiej Zagrody” w Jabłonowie. Na wystawie można podziwiać fotografie rysia euroazjatyckiego i żubra oraz ptactwa: rybitwy rzecznej, łabędzia krzykliwego, orła bielika, puchacza, czapli siwej, biegusa zmiennego, krwawodzioba, kulika mniejszego, gągoła krzykliwego, żurawia, cyranki, perkoza dwuczubego, jemiołuszki zwyczajnej, kolonii szpaków i kaczek (różnych gatunkowo), sikory bogatki i jaskółki dymówki.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek