Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wernisaż wystawy Bartłomieja Grzegorza Bejnarowicza

W dn. 27. czerwca 2019 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Początek przygody" autorstwa kaliszanina, Pana Bartłomieja Grzegorza Bejnarowicza, który ukończył ZSP w Kaliszu Pomorskim oraz AM w Szczecinie, kierunek Nawigacja, specjalność Transport Morski.

 

Wystawa oparta została na fotografii krajobrazu, w znacznej ilości dotyczącej Pojezierza Drawskiego. Fotografie urzekają barwami i pięknem przestrzeni. Artysta nierzadko fotografuje o poranku, lub zachodzie słońca, pragnąc uzyskać upragniony efekt. Tworzy fotografując, eksploruje i utrwala zakątki Ziemi, wydobywając z krajobrazu to co najpiękniejsze. 


Wernisaż zaszczycił Pan Stanisław Samek, Z-ca Burmistrza Kalisza Pomorskiego, Pani Zdzisława Redman, radna Kalisza Pomorskiego, rodzina i przyjaciele artysty. Artysta odbierał dużo ciepłych słów od przybyłych gości oraz życzeń dalszej realizacji pasji.


Wystawę będzie można podziwiać do dn. 22 lipca 2019 r. Zapraszamy.

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 24-28 czerwca 2019 r. w parku przy Pałacu w Kaliszu Pomorskim, przy śpiewie ptaków i szumie tryskającej wody z fontanny, odbywały się zielone wakacje. Każdego dnia pracownice Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim zaskakiwały dzieci innymi zabawami, również tymi najstarszymi, w które bawili się nasi rodzice, ale równie pasjonującymi.

W dn. 18. czerwca 2019 r. po raz kolejny w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim spotkały się klubowiczki, by porozmawiać o książkach. Tym razem jako lekturę przyjęłyśmy powieść Doroty Schrammek pt. "W słońcu i we mgle". Pomimo, iż literatura kobieca dominuje na naszych spotkaniach, to każda z przeczytanych książek jest inna, niesie ze sobą nowy ładunek emocji, ciekawych przeżyć i interesujących historii.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek