Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wernisaż wystawy Bartłomieja Grzegorza Bejnarowicza

W dn. 27. czerwca 2019 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Początek przygody" autorstwa kaliszanina, Pana Bartłomieja Grzegorza Bejnarowicza, który ukończył ZSP w Kaliszu Pomorskim oraz AM w Szczecinie, kierunek Nawigacja, specjalność Transport Morski.

 

Wystawa oparta została na fotografii krajobrazu, w znacznej ilości dotyczącej Pojezierza Drawskiego. Fotografie urzekają barwami i pięknem przestrzeni. Artysta nierzadko fotografuje o poranku, lub zachodzie słońca, pragnąc uzyskać upragniony efekt. Tworzy fotografując, eksploruje i utrwala zakątki Ziemi, wydobywając z krajobrazu to co najpiękniejsze. 


Wernisaż zaszczycił Pan Stanisław Samek, Z-ca Burmistrza Kalisza Pomorskiego, Pani Zdzisława Redman, radna Kalisza Pomorskiego, rodzina i przyjaciele artysty. Artysta odbierał dużo ciepłych słów od przybyłych gości oraz życzeń dalszej realizacji pasji.


Wystawę będzie można podziwiać do dn. 22 lipca 2019 r. Zapraszamy.

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 7. sierpnia 2020 r. w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim miał miejsce finisaż wystawy Bernadety Sudnikowicz. Przez cały miesiąc poprzedzający mieszkańcy Kalisza Pomorskiego mieli możliwość podziwiania prac autorki stanowiących cykl pt. „Akomodacja”, wykonanych za pomocą kawy i tuszu. Prace Bernadety Sudnikowicz wyraźnie nawiązują do sztuki nowoczesnej, w której źródeł artystycznej wypowiedzi można poszukiwać poprzez nadawanie treści formie, zaś Interpretacji prac można podejmować się zarówno na poziomie intelektu, jak i wrażeń zmysłowych i emocji.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek