Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wakacyjne Wyzwanie Czytelnicze

Z radością donosimy, iż w konkursie na Wakacyjne Wyzwanie Czytelnicze zwyciężyli:

 

- w kategorii Dorośli:

1 miejsce – Pani Halina Sikorska (57 przeczytanych książek);

Wyróżnienie – Pani Zofia Bąk (42 przeczytane książki);

Wyróżnienie – Pani Małgorzata Światowa (39 przeczytanych książek).

 

- w kategorii Dzieci:

1 miejsce – Alicja Baran (44 przeczytane książki);

Wyróżnienie – Hubert Kędzierski (39 przeczytanych książek);

Wyróżnienie – Zofia Zawadzka (22 przeczytane książki).

 

Celem konkursu było podniesienie poziomu czytelnictwa w gminie Kalisz Pomorski, ale także rozbudzanie zamiłowania do literatury oraz kształtowanie gustów czytelniczych poprzez  popularyzację wartościowej literatury. Do konkursu przystąpiło 11 dorosłych i 11 dzieci. Regulamin zakładał możliwość przeprowadzenia, choć nie było to obowiązkowe, weryfikacji przeczytanego tekstu poprzez zadanie kilku pytań dotyczących fabuły.

Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagrody dn. 10. września 2020 r.

 

Pozostałe wydarzenia

O tym, że na jesienne zmienne pogody najlepsze jest czytanie wie każde dziecko. I dlatego właśnie z jesiennym przesłaniem płynącym z wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Jesień” czekaliśmy na przedszkolaków z grupy „Pinokio” Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim w dn. 24. września 2020 r.

Ponad trzysta nazwisk w spisie uczniów, którzy uczestniczyli w ciągu dziesięciolecia w działalności licealnej grupy teatralnej Klepsydra, mówi samo za siebie. Podobnie jak ponad 120 wystawionych spektakli  i blisko 100 współorganizowanych uroczystości oraz apeli. To wszystko dokumentuje publikacja wydana na Jubileusz Klepsydry, którą autorzy: Bogumił Kurylczyk i Joanna Mączkowska zaprezentowali podczas spotkania w kaliskim Pałacu.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek