Biblioteka Publiczna w Kaliszu

W świątecznej scenerii. . .

W Przedszkolu „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim, w dn. 6 i 7 grudnia 2018 r., bibliotekarka, Małgorzata Dziadek, przywitała przedszkolaków świątecznymi opowieściami. Zaskoczenie nie było wielkie, wszak termin na świąteczne czytanki był odpowiedni.

 

Każdą przedszkolną grupę dzieci bibliotekarka odwiedzała w swojej sali, każdej grupie odczytała inne opowiadanie i w każdej przeprowadzała świąteczne zabawy. Dzieci pisały listy do Świętego Mikołaja, opowiadały o bożonarodzeniowych tradycjach oraz o tym, w jaki sposób pomagają rodzicom w przedświątecznych sprawunkach. Wskazywały, że sprzątają w swych pokoikach i wraz z rodzicami dekorują mieszkanie, a na zewnątrz wieszają świąteczne lampki. Kiedy nastanie ten wyjątkowy czas, dzieci przystroją choinkę i zawieszą na niej własnoręcznie wykonane ozdoby. Dalsze rozmowy z dziećmi dotyczyły także tradycji bożonarodzeniowych, wkładania sianka pod obrus, dzielenia się opłatkiem i stawiania potraw wigilijnych. Dzieci opowiadały, że Mikołaj przynosi prezenty i wręcza je po kolacji, ale czasami zostawia pod choinką.

Świąteczne czytanki, którymi bibliotekarka raczyła dzieci, nie tylko dają dzieciom wiedzę na temat Świąt Bożego Narodzenia, ale stwarzają także doskonałą okazję do spędzenia czasu świątecznego razem, do rozmów i przemyśleń. Gorąco zachęcamy do wypożyczeń świątecznych opowiastek, które mogą być wspaniałym źródłem świątecznych inspiracji.

Pozostałe wydarzenia

Wieczorem, w dn. 12. marca 2019 r., na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim i Krzysztofa Wiśniewskiego, inżyniera leśnika, kaliskiego blogera i pasjonata lokalnej historii, dr Zbigniew Mieczkowski przybył do Kalisza Pomorskiego, by spotkać się z czytelnikami i promować swą najnowszą książkę pt. Łączy nas Drawa: monografia rzeki.

W dn. 11. marca 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim poświęcone lasom tropikalnym.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek