Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Urok rękodzieła

W dn. 21 wrzesnia 2021 r. w galerii pałacowej miał miejsce wernisaż kolorowych inspiracji pomierzynianek. Kolorowe inspiracje to wystawa stworzona przez mieszkanki wioski Pomierzyn, a w szczególności przez panie:
Anetę Banasiak,
Stanisławę Gardzińską,
Krystynę Gliwińską,
Izabelę Wyrzykowską wraz z córeczką Julitką.

 

Na wystawie zaprezentowano rękodzieło artystyczne i użytkowe. Wśród nich znajdziemy  rzeźby wykonane ze słomy i sznurka, misterne koronki szydełkowe, haft płaski, cieniowany, Richelieu, haft krzyżykowy i inne prace wykonane z kordonka i innych materiałów.

 

Podczas spotkania rozmawiałyśmy o pasji, o tym jak się rodziła potrzeba wykonywania powyższych przedmiotów. Panie chętnie dzieliły się anegdotami, wspominały zabawne, a czasami nawet niezwykłe wydarzenia związane z wykonywaniem rękodzieł. Czas spędziłyśmy miło, przy kawie i ciastku, celebrując robótki ręczne, napawając się ich pięknem i niezwykłością.

 

Wystawę będzie można podziwiać do dn. 9 pażdziernika 2021 r. Serdecznie zapraszamy.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 19 października 2021 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne spotkanie DKK. Tym razem czytelniczki na warsztat wzięły powieść Magdy Knedler pt. „Nikt ci nie uwierzy”. Spotkanie rozpoczęłyśmy od dyskusji dotyczącej tematu utworu.

Szanowny Seniorze, ukochana Babciu, Dziadku, drogi Czytelniku,

w dniu Twojego święta składamy życzenia wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń, niegasnącej nadziei w sercu, promiennego uśmiechu na ustach, wielu niezapomnianych wrażeń  – i tych, płynących z życia codziennego, i tych, czerpanych z książek. Niech każdy dzień będzie dowodem na to, jak doceniamy Twoją obecność.

Z tej okazji przygotowaliśmy niezwykłą akcję – KSIĄŻKA NA TELEFON. Wystarczy jeden numer, jedna rozmowa, a dostarczymy Ci książkę. Zadzwoń – 94 361 78 05, 669 752 667.

 

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek