Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Urodziny Misia!!!

Roczny kalendarz pełen jest fantastycznych dat i dni do świętowania - wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Dzień Pluszowego Misia. Dzień ten jest obchodzony na całym świecie. Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią.

 

Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosevelt, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Są miejsca, w których ten dzień jest wyjątkowo celebrowany i są to przede wszystkim żłobki, przedszkola, szkoła, szpital. Wszędzie tam, gdzie pojawiają się dzieci, 25 listopada następuje prawdziwa celebracja tego sympatycznego święta.


Również w naszej Bibliotece nie mogło zabraknąć tego wydarzenia. Od 22 do 29 listopada, odwiedzały nas dzieci z przedszkola Bajkolandia w Kaliszu Pomorskim. Po przeczytaniu historii pluszowego misia, dzieci mogły ułożyć swojego własnego. Było wiele zabawy, podczas odgadywania melodii z bajek przez dzieci. Do wyboru były między innymi melodie z: Kubuś Puchatek, Coralgol, Miś Uszatek, Gumisie. Były też harce i zgadywance. Podczas zajęć panowała miła i przyjemna atmosfera. Na zakończenie wręczony został pamiątkowy dyplom i słodki upominek.


Do zobaczenia za rok kolejne urodziny Misia!!!

Pozostałe wydarzenia

W chłodny grudniowy poranek bibliotekarka, Patrycja Maciąg, odwiedziła dzieci z Przedszkola "Bajkolandia" w Kaliszu Pomorskim. Ubrana w świąteczną czapeczkę wprowadziła maluszki w przedświąteczną atmosferę.

Z okazji Mikołajek w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim pojawił się Św. Mikołaj, który pod kaliską choinką zostawił prezenty dla mieszkańców naszego miasta. Najszybsi z nich otrzymali książkowe podarunki.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek