Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Udany debiut w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim

Dwoje przyjaciół ze Szczecina. Katarzyna Loch i Dawid Przybysz. Ona jest nauczycielką języka polskiego, on nauczycielem biologii, autorem powieści z gatunku fantasy dla młodzieży. Do Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim przybyli, by wśród zgromadzonej młodzieży promować debiutancki tom Dawida Przybysza pt. „Czyste zło: potęga nieumarłych”.

 

 

Powieść powstawała przez 9 lat. Autor konsekwentnie dążył do jej powstania, gdyż napisanie własnej powieści było jego marzeniem już w czasach młodzieńczych. W planach ma także napisanie kolejnych części oraz ekranizację książki. Obecnie audiobook z pierwszym rozdziałem powieści Dawida Przybysza udostępniony został internautom na kanale YouTube.

 

Autor nawiązał nić porozumienia ze zgromadzoną publicznością po tym, jak opowiedział o ulubionych grach komputerowych. Wskazał, iż to właśnie gry fantasy były inspiracją do napisania własnej książki. Z widowni napływało coraz więcej pytań o to, jakie gry komputerowe lubi, jakie miał stopnie w szkole i in. Autor cierpliwie i konsekwentnie odpowiadał na wszelkie pytania oraz zachęcał do czytania książek. Na koniec spotkania Autor opowiedział, jak wyglądał proces powstania książki, od jej napisania do wydruku i promocji w takich ośrodkach, jak nasza Biblioteka.

 

Życzymy Autorowi kolejnych książek oraz wielu wiernych czytelników.

 

Pozostałe wydarzenia

W Dzień Matki, Stowarzyszenie „Stacja Kultura” specjalnie dla czytelników Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, przygotowało spektakl  wg scenariusza Lucy von Schickedantz. To wyjątkowe w swej formie i treści przedstawienie można było obejrzeć na platformie YouTube jedynie w dniu realizacji. Spektakl „Grzeczne kobiety nie tworzą historii” jest swoistym wspomnieniem trzech wyjątkowych, wyzwolonych, walczących ze stereotypami, kobiet: Marleny Dietrich, Hanny Ordonówny i Coco Channel. Kobiet, które pozostawiły swój odcisk w historii swojego kraju.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek