Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Udany debiut w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim

Dwoje przyjaciół ze Szczecina. Katarzyna Loch i Dawid Przybysz. Ona jest nauczycielką języka polskiego, on nauczycielem biologii, autorem powieści z gatunku fantasy dla młodzieży. Do Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim przybyli, by wśród zgromadzonej młodzieży promować debiutancki tom Dawida Przybysza pt. „Czyste zło: potęga nieumarłych”.

 

 

Powieść powstawała przez 9 lat. Autor konsekwentnie dążył do jej powstania, gdyż napisanie własnej powieści było jego marzeniem już w czasach młodzieńczych. W planach ma także napisanie kolejnych części oraz ekranizację książki. Obecnie audiobook z pierwszym rozdziałem powieści Dawida Przybysza udostępniony został internautom na kanale YouTube.

 

Autor nawiązał nić porozumienia ze zgromadzoną publicznością po tym, jak opowiedział o ulubionych grach komputerowych. Wskazał, iż to właśnie gry fantasy były inspiracją do napisania własnej książki. Z widowni napływało coraz więcej pytań o to, jakie gry komputerowe lubi, jakie miał stopnie w szkole i in. Autor cierpliwie i konsekwentnie odpowiadał na wszelkie pytania oraz zachęcał do czytania książek. Na koniec spotkania Autor opowiedział, jak wyglądał proces powstania książki, od jej napisania do wydruku i promocji w takich ośrodkach, jak nasza Biblioteka.

 

Życzymy Autorowi kolejnych książek oraz wielu wiernych czytelników.

 

Pozostałe wydarzenia

12 lutego, o godzinie 10.00, Burmistrz Kalisza Pomorskiego, zaproszeni goście, radni, reprezentanci szkół, a także delegaci instytucji, organizacji, związków, stowarzyszeń i sami mieszkańcy złożyli kwiaty pod pomnikiem poświęconym Pionierom Ziemi Kaliskiej, upamiętniając w ten sposób 74. Rocznicę zakończenia walk o Kalisz Pomorski. Uroczystość została poprowadzona zgodnie z ceremoniałem wojskowym, przez Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko, które wystawiło asystę honorową oraz posterunek honorowy.

W dn. 4-8 lutego 2019 r. w lochach Pałacu w Kaliszu Pomorskim dzieci spędzały czas wolny od zajęć szkolnych. Ferie w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbywały się pod hasłem Strachy na lachy, co innymi słowy oznaczać może, że bać się nie ma czego. Nie od dziś wiadomo, że próżny to trud straszyć odważny [polski] lud. Warto jednak nadmienić, że cała mistyfikacja nie była zbyteczna, dzieci miały się bać i się bały, lecz przy okazji oswajały to, co strasznym się wydawało.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek