Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Tunezja to słońce i muzyka

Tunezja to słońce i muzyka - tak rozpoczęła swój wieczór Autorka, Barbara Arsoba-Haddaji w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim w dn. 14 lutego 2020 r.

 

Na początku spotkania także głos zajęła pani Małgorzata Dziadek dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim i wręczyła Autorce piękny bukiet purpurowych róż z serduszkiem. Za panią dyrektor kwiaty wręczali przybyli, zaproszeni goście, wśród których był pan Janusz Garbacz Burmistrz Kalisza Pomorskiego, przyjaciele i znajomi Autorki.


Książka "Moja Tunezja" ma charakter dokumentalny, przybliża Tunezję, uwiecznioną na fotografiach i opisach w latach 2006-2010. Autorka zarówno     w książce jak i na spotkaniu opowiadała o tradycjach i zwyczajach, o smakach tego ciepłego, słonecznego, ukochanego kraju. Żartowała, że ilekroć powraca     z Tunezji do Polski, już snuje rozważania o kolejnej wycieczce. Tak lubi tam bywać. Ale też tam pozostawia, ilekroć Tunezję opuszcza, swoją rodzinę - małżonka, teściową. Wspominała, że mieszkańcy Tunezji są zawsze uśmiechnięci, roztańczeni i rozśpiewani. Bogata kultura, urozmaicony krajobraz ukierunkowanego na turystykę kraju, miejsca, warte obejrzenia, historia, którą warto poznać, były tematem prelekcji w kaliskim pałacu. Prelekcji, która choć spontaniczna, to jednak płynąca z serca, z miłości, tęsknoty do Tunezji. Taką Tunezję, my - obecni na spotkaniu, słuchający Autorki, poczuliśmy                      i zapragnęliśmy. Basiu, kochana Basiu - tu przepraszamy za spoufałość, ale nie mogliśmy się powstrzymać - dziękujemy za emocje. Czuliśmy Tunezję, jakbyśmy razem z Tobą tam byli.


Po spotkaniu był czas na słowa uznania i autografy, które Autorka chętnie rozdawała.

Pozostałe wydarzenia

W dniach 6 oraz 9 marca na czytelniczki Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim czekała miła niespodzianka.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek