Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Tłusty czwartek razem z biblioteką

W dniu 24 lutego 2022 r.  grupa trzylatków „Biedronki” z Przedszkola „Bajkolandia”  w Kaliszu Pomorskim świętowała tłusty czwartek w bibliotece.

 

Bibliotekarka Patrycja Maciąg odczytała dzieciom utwór pt: „Kubuś Puchatek poznaje smaki”, po czym zaprosiła dzieci do wspólnej gry polegającej na odnajdywaniu pary do danego przedmiotu/rzeczy. Podczas tłustego czwartku dzieci poszukiwały pary do wybranego przez siebie pączka wśród olejków aromatyzujących pączki.

Dzieci poznają świat za pomocą zmysłów: smaku, węchu, wzroku. Cieszymy się, że mogliśmy w tym procesie uczestniczyć i razem z dziećmi świętować tłusty czwartek.

Dzieciom bibliotekarki zaprezentowały bibliotekę i nowości wydawnicze dla dzieci. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku.

Pozostałe wydarzenia

„Człowiek nie rodzi się kameleonem, tylko się nim staje”
D. Levy: Gorące mleko. Str. 154.

 

Biblioteka, dn. 21 lutego 2024 r. Powoli się zbieramy, siadamy do stołu, wyjmujemy lekturę i własne notatki. Będziemy omawiać kolejną książkę w ramach spotkań dyskusyjnego klubu książki. Przez ostatni miesiąc czytałyśmy powieść irlandzkiej powieściopisarki, autorki scenariuszy do sztuk teatralnych, Deborah Levy pt. „Gorące mleko”.

Duma i radość! 
Dnia 13 lutego 2024 r. mieliśmy przyjemność gościć w kaliskim Pałacu na wernisażu fotografii Pawła Łuczko pod tytułem "Kolory i chwile. Kalisz Pomorski i okolice - subiektywnie obiektywem".

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek