Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Szkolenia komputerowe w projekcie „E-obywatel. Nowe umiejętności cyfrowe”

W dniu 20.11.2019 r. w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne ze szkoleń komputerowych dla osób dorosłych, przeprowadzonych w ramach projektu „e-obywatel. Nowe umiejętności cyfrowe”, który realizowany jest przez Krajową Izbę Gospodarczą we współpracy z Gminą Kalisz Pomorski. Projekt ten dofinansowany został z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Czterogodzinne zajęcia dotyczyły tematu „Zdrowie: Korzystam z systemu opieki zdrowotnej, uzyskuję informacje i samopomoc zdrowotną””. W przeszkolonej grupie było dziesięć osób, które po zaliczonym kursie zakończonym egzaminem, uzyskały oficjalny certyfikat potwierdzający nabytą wiedzę i umiejętności. Zajęcia przeprowadzone zostały przez przeszkolonego instruktora Piotra Bejnarowicza, we współpracy i pod nadzorem merytorycznym firmy szkoleniowej Asseco Poland S. A.

 

Wszystkie zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem metod blended learning (nauka przez Internet) dostępnych na platformie e-learnigowej, a także nowego sprzętu komputerowego i audiowizualnego dostarczonego przez KIG, który po zakończeniu projektu przejdzie na własność Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim i służył będzie społeczności lokalnej.

 

Pozostałe wydarzenia

W chłodny grudniowy poranek bibliotekarka, Patrycja Maciąg, odwiedziła dzieci z Przedszkola "Bajkolandia" w Kaliszu Pomorskim. Ubrana w świąteczną czapeczkę wprowadziła maluszki w przedświąteczną atmosferę.

Z okazji Mikołajek w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim pojawił się Św. Mikołaj, który pod kaliską choinką zostawił prezenty dla mieszkańców naszego miasta. Najszybsi z nich otrzymali książkowe podarunki.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek