Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Święta Wielkanocne z wiosną w tle

Do Świąt Wielkanocnych zostało jeszcze trochę czasu. Dn. 28.03.2022r do Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim zajrzały dzieci z grupy „Krasnale” uczęszczające do Przedszkola „Bajkolandia”.

 

Przy okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy prowadziliśmy rozmowy o wielkanocnych tradycjach, przygotowaniu pisanek i o zabawie polegającej na szukaniu/odnajdywaniu zajączka. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania Urszuli Kozłowskiej pt: ”Wielkanocna pisanka”. Podczas zajęć dzieci brały czynny udział w grach i zabawach ruchowych, których celem była znalezienie pierwszych oznak wiosny.  Naśladowały różne zwierzątka, które właśnie wiosną się uaktywniają, jak również poznawały pierwsze, wiosenne kwiatuszki. Przeglądały przygotowane dlań książeczki i dowiedziały się, że będą mogły je wypożyczyć, jeśli odwiedzą nas ponownie z rodzicami. Za miło spędzony czas w bibliotece, za aktywność podczas zajęć, dzieci zostały nagrodzone słodyczami.

Pozostałe wydarzenia

W ciepły, letni dzień (22.05.2023 r.), bibliotekę odwiedziła grupa dzieci „Pinokio” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Zajęcia inspirowane były nieodległym w czasie Dniem Matki. I taki też utwór (A. Browne: „Moja mama”. Wydaw. „Dwie siostry”, 2016) wybraliśmy na to spotkanie.   

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek