Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Światełko Pokoju

Tegoroczne "Światełko Pokoju", pochodzące z Betlejem, wędruje po Polsce pod hasłem przewodnim "Światło, które łączy". W dn. 20 grudnia 2018 r. harcerze z drużyny "Wataha" z Pomierzyna wraz z drużynową Sylwią Tillack pozostawili je w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 11 stycznia 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim gościły dzieci z oddziału Przedszkola „Bajkolandia” w Pomierzynie. Była to zapoznawcza wizyta, której zadaniem było oswojenie dzieci w środowisku książek. Dzieci dowiedziały się czym jest książka oraz, że czytając książkę przeżywamy przygody wraz z jej bohaterem. Książka może dać nam, czytelnikom, wiele radości, wiele chwil wyjątkowych i niezapomnianych.

W dn. 10 stycznia 2019 r. w Galerii Pałacowej odbył się wernisaż wystawy Aleksandry Tomali. Artystka nadała wystawie intrygujący tytuł Piękno jest wszędzie, gdyż uważa, że wszystkie istoty ludzkie, bez wyjątku, emanują pięknem. Nie potrzeba mieć wielkiej wrażliwości, by dostrzec w drugim człowieku piękno. Na nic tu kanony piękna, młodość musi się zestarzeć, a moda ewoluować i zmieniać. Nie mają także znaczenia kulturowe/środowiskowe różnice w postrzeganiu piękna.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek