Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Świat wyobraźni i inspiracji

W dn. 14 stycznia 2020 r. w galerii pałacowej odbył się wernisaż wystawy wykonanej przez uczestników Dziennego Domu "Senior+" w Kaliszu Pomorskim.

 

Wernisaż zaszczycili swą obecnością Pan Stanisław Samek z-ca Burmistrza w Kaliszu Pomorskim oraz radni Rady Miejskiej Pani Grażyna Kowalska i Pan Adam Stąporek, twórczynie i twórcy prezentowanej ekspozycji z rodzinami i przyjaciółmi. Pani Magdalena Bądźwol kierownik Dziennego Domu "Senior+" opowiedziała o początkach funkcjonowania domu, o założeniach organizatora, o tym w jaki sposób powstawała wystawa oraz           o planach na przyszłość. Pani Irena Chołuj instruktor w Dziennym Domu "Senior+" i inicjatorka wystawy, opowiedziała o technikach, które. zostały wykorzystane przy tworzeniu tych unikatowych prac oraz o tym, co było najtrudniejsze dla uczestników. Był także czas na pytania od publiczności. Spośród przybyłych gości padła propozycja, by zajęcia plastyczne dla seniorów odbywały się również   w pałacowych lochach. Do tej propozycji ustosunkował się Pan Stanisław Samek z-ca Burmistrza w Kaliszu Pomorskim. Po krótkim, oficjalnym początku spotkania nastąpił czas, kiedy można było podziwiać prezentowane prace oraz wymienić się refleksjami przy skromnym poczęstunku.

 

Wystawa potrwa do dn. 10 lutego 2020 r. Zapraszamy do oglądania.

Pozostałe wydarzenia

Tunezja to słońce i muzyka - tak rozpoczęła swój wieczór Autorka, Barbara Arsoba-Haddaji w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim w dn. 14 lutego 2020 r.

Tegoroczne obchody 75. rocznicy zakończenia walk o Kalisz Pomorski, rozpoczęły się uroczystym apelem pod pomnikiem poświęconym Pionierom Ziemi Kaliskiej, w którym uczestniczyły władze samorządowe Kalisza Pomorskiego, delegacje kaliskich jednostek i instytucji, harcerze, mieszkańcy oraz Kompania Honorowa i Poczet Sztandarowy wystawiony przez 2 Brygadę Zmechanizowaną Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek