Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Świat wyobraźni i inspiracji

W dn. 14 stycznia 2020 r. w galerii pałacowej odbył się wernisaż wystawy wykonanej przez uczestników Dziennego Domu "Senior+" w Kaliszu Pomorskim.

 

Wernisaż zaszczycili swą obecnością Pan Stanisław Samek z-ca Burmistrza w Kaliszu Pomorskim oraz radni Rady Miejskiej Pani Grażyna Kowalska i Pan Adam Stąporek, twórczynie i twórcy prezentowanej ekspozycji z rodzinami i przyjaciółmi. Pani Magdalena Bądźwol kierownik Dziennego Domu "Senior+" opowiedziała o początkach funkcjonowania domu, o założeniach organizatora, o tym w jaki sposób powstawała wystawa oraz           o planach na przyszłość. Pani Irena Chołuj instruktor w Dziennym Domu "Senior+" i inicjatorka wystawy, opowiedziała o technikach, które. zostały wykorzystane przy tworzeniu tych unikatowych prac oraz o tym, co było najtrudniejsze dla uczestników. Był także czas na pytania od publiczności. Spośród przybyłych gości padła propozycja, by zajęcia plastyczne dla seniorów odbywały się również   w pałacowych lochach. Do tej propozycji ustosunkował się Pan Stanisław Samek z-ca Burmistrza w Kaliszu Pomorskim. Po krótkim, oficjalnym początku spotkania nastąpił czas, kiedy można było podziwiać prezentowane prace oraz wymienić się refleksjami przy skromnym poczęstunku.

 

Wystawa potrwa do dn. 10 lutego 2020 r. Zapraszamy do oglądania.

Pozostałe wydarzenia

O tym, że na jesienne zmienne pogody najlepsze jest czytanie wie każde dziecko. I dlatego właśnie z jesiennym przesłaniem płynącym z wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Jesień” czekaliśmy na przedszkolaków z grupy „Pinokio” Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim w dn. 24. września 2020 r.

Ponad trzysta nazwisk w spisie uczniów, którzy uczestniczyli w ciągu dziesięciolecia w działalności licealnej grupy teatralnej Klepsydra, mówi samo za siebie. Podobnie jak ponad 120 wystawionych spektakli  i blisko 100 współorganizowanych uroczystości oraz apeli. To wszystko dokumentuje publikacja wydana na Jubileusz Klepsydry, którą autorzy: Bogumił Kurylczyk i Joanna Mączkowska zaprezentowali podczas spotkania w kaliskim Pałacu.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek