Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Sukcesy naszych wokalistów

Z radością dzielimy się kolejną nowiną o sukcesie wokalistów z  Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury  w Kaliszu Pomorskim przygotowanych przez instruktora Bartłomieja Michalczyka.

 

W dniu 21 listopada 2019r.odbył się Festiwal Pieśni Chrześcijańskiej Cecyliada 2019  w Lipianach. Była to już III edycja tego festiwalu, podczas którego swoje wokalne umiejętności zaprezentowali nasi soliści. Jury postanowiło nagrodzić:

Martynę Frańczak - I miejsce

Dawida Golińskiego - III miejsce

Aleksandrę Laska - Wyróżnienie

Nadię Wiśniewską - Wyróżnienie

Bronisław Drozd – Wyróżnienie

Grażyna Kowalska – II miejsce.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 7. lipca 2020 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem omówiliśmy powieść  obyczajową Iwony Menzel pt. „Szeptucha”. Autorka na kartach powieści nakreśliła obraz malowniczego zakątka Polski – Podlasia, gdzie bocian kroczy z godnością do stawu, a na jego widok drą się oburzone żaby, gdzie pieją koguty, konie Wawrzyńca rżą na łące, kot leniwie wyleguje się na przypiecku, a pies kładzie mokrą mordę na kolanach. Menzel nakreśliła swój świat. Świat, który dobrze poznała i pokochała, pełen nadbiebrzańskich bagien spowitych mgłą magii i tajemnicy. W takiej scenerii umieściła swych bohaterów, i tych pozytywnych, i negatywnych. Było ich tak wielu, wszak bohater zbiorowy, których indywidualnie traktować było nie sposób. Musnęliśmy jednak kreacje Oleny i Wawrzyńca, gdy burzliwą dyskusję wzbudziło pytanie o jego propozycję (matrymonialną, czy biznesową?).

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek