Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Spotkanie robocze w ramach projektu 'Domy Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021'

Dnia 18.03.2021 r. w kaliskim Pałacu odbyło się pierwsze, robocze spotkanie zorganizowane w ramach programu „Domy Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021”.

 

W spotkaniu z Beatą Pawłowicz – animatorem z ramienia NCK i Zbyszkiem Łukaszewskim – badaczem odpowiedzialnym za stworzenie diagnozy społeczności lokalnej, udział wzięli: Burmistrz Kalisza Pomorskiego - Janusz Garbacz, wraz z pracownikami Referatu Promocji UMiG, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury - Małgorzata Dziadek oraz pracownicy M-GOK zaangażowani w projekt, którego koordynatorem jest Piotr Bejnarowicz. Spotkanie dotyczyło pierwszej fazy projektu, a więc ustalenia warunków i możliwości przeprowadzenia skutecznej i miarodajnej diagnozy społeczności lokalnej, a także wyboru odpowiednich narzędzi, które do tego posłużą. W następnym etapie realizacji projektu przeprowadzona zostanie diagnoza, która posłuży do określenia kierunków rozwoju działalności kulturalnej w naszym mieście. W kolejnej, głównej części projektu, która realizowana będzie od czerwca do sierpnia 2021 r., ogłoszony zostanie nabór na kulturalne inicjatywy mieszkańców naszej gminy, a najciekawsze z nich (od 3 do 7) zostaną sfinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury i zrealizowane we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kaliszu Pomorskim.

 

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 19 października 2021 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne spotkanie DKK. Tym razem czytelniczki na warsztat wzięły powieść Magdy Knedler pt. „Nikt ci nie uwierzy”. Spotkanie rozpoczęłyśmy od dyskusji dotyczącej tematu utworu.

Szanowny Seniorze, ukochana Babciu, Dziadku, drogi Czytelniku,

w dniu Twojego święta składamy życzenia wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń, niegasnącej nadziei w sercu, promiennego uśmiechu na ustach, wielu niezapomnianych wrażeń  – i tych, płynących z życia codziennego, i tych, czerpanych z książek. Niech każdy dzień będzie dowodem na to, jak doceniamy Twoją obecność.

Z tej okazji przygotowaliśmy niezwykłą akcję – KSIĄŻKA NA TELEFON. Wystarczy jeden numer, jedna rozmowa, a dostarczymy Ci książkę. Zadzwoń – 94 361 78 05, 669 752 667.

 

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek