Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Spotkanie ewaluacyjne uczestników projektu „Kalisz Pomorski + Inicjatywy Lokalne 2021”

Dobiegła końca realizacja projektu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury  w Kaliszu Pomorskim „KALISZ POMORSKI + INICJATYWY LOKALNE 2021”, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021".

 

 Dzięki otrzymanej kwocie (łączny poziom dofinansowania dla całości działań wyniósł 30 000 zł) udało się przeprowadzić badania i stworzyć „Diagnozę społeczności lokalnej w Kaliszu Pomorskim”, która m.in.: określa  i wyznacza nowe kierunki rozwoju działalności kulturalnej w naszym mieście  i gminie. Poza tym, w ramach projektu sfinansowano siedem inicjatyw lokalnych, wydarzeń kulturalnych, które odbywały się już od sierpnia, a przygotowane zostały przez grupy nieformalne ze społeczności lokalnej, działające we współpracy z M-GOK w Kaliszu Pomorskim. Inicjatywy zrealizowane w ramach projektu to:

 

- „TACY BYLIŚMY JESZCZE WCZORAJ” – projekt fotograficzny grupy „Aparatki”

- „POZNAJMY SIĘ PO OCZACH” -  projekt fotograficzny grupy „Fotograficy”

- „BIAŁOZDROJSKIE SPOTKANIA TEATRALNE” – grupy nieformalnej działającej  w Białym Zdroju

- „FLAMENCO ŁĄCZY POKOLENIA” – grupy nieformalnej kaliskich seniorów

- „RAP & ROCK” – MUZYCZNA INTEGRACJA MŁODZIEŻY - grupy nieformalnej kaliskiej młodzieży

- „WIKLINA W DOMU, W OGRODZIE, PO PROSTU WIKLINA NA CO DZIEŃ” grupy „Świetliczanki”

- „ZRELAKSOWANA RODZINA” – grupy „Pomagacze”

 

     Z okazji zakończenia projektu, w poniedziałek, dnia 08.11.2021 r. odbyło się spotkanie ewaluacyjne uczestników/organizatorów inicjatyw z animatorem NCK Beatą Pawłowicz, Dyrektorem M-GOK Małgorzatą Dziadek, koordynatorem projektu Piotrem Bejnarowiczem i zaangażowaną w realizację projektu animatorką M-GOK Joanną Girtler. Na spotkaniu dopięte zostały ostatnie formalności i przedyskutowano wszelkie aspekty udziału w projekcie    z punktu widzenia jego uczestników. Wszystkie zaangażowane w projekt osoby wyraziły wielkie zadowolenie z osiągniętych rezultatów i sposobu realizacji działań, a także wyraziły chęć kontynuowania podobnych przedsięwzięć  w przyszłości. Wszystkim osobom zaangażowanym w projekt na każdym etapie jego realizacji, chcielibyśmy jeszcze raz serdecznie podziękować i zaprosić do udziału w kolejnych projektach realizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury.

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 24. listopada 2021 r. w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim miał miejsce wernisaż wystawy pt. „Pojezierze Drawskie piękne i bezpieczne”. Inicjatorem i pomysłodawcą wystawy był pan Adam Cygan, przedstawiciel DSI – Drawskich Stron Internetowych, zaś ambasadorem wystawy pan Leszek Paradowski. Podczas wernisażu panowie opowiadali o kulisach konkursu, wyborze najciekawszych prac i planach względem prezentacji wystawy w Polsce i za granicą. A jest co pokazać, wszak nie od dziś wiadomo, że Pojezierze Drawskie wzbudza podziw nie tylko wśród mieszkańców powiatu drawskiego, ale również wśród odwiedzających go turystów.

Konsultacje dla mieszkańców gminy Kalisz Pomorski w sprawie zmiany granic administracyjnych gminy.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek