Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Słodko-gorzka historia w DKK

W dn. 1.09.2021 r. spotkałyśmy się w gronie klubowiczek, by omówić kolejną lekturę DKK. Tym razem na warsztat wzięłyśmy powieść Diane Chamberlain pt. „Dar morza”. Od początku spotkania rozgorzała żarliwa dyskusja, co było głównym tematem utworu. Z tego powodu, iż autorka stworzyła arcyciekawe kreacje bohaterów, których losy wzajemnie się plątały, rozmowa pomiędzy uczestniczkami nie milkła.

 

Starałyśmy sobie odpowiedzieć na pytanie czy utwór nas zainteresował, co było wyróżnikiem powieści oraz wymienić słabe i mocne strony utworu. Niewątpliwie –jak stwierdziły klubowiczki- był to utwór wyjątkowy, którego atutem były zagmatwane historie bohaterów i ich nieodkryte tajemnice. Z tego powodu, iż autorka wiodła czytelnika przez meandry powieści, wzbogaconej głęboką warstwą emocjonalną, której my, czytelniczki, dałyśmy się porwać, dyskusja niejako toczyła się samoistnie i nie wymagała zbyt dużej moderacji.

 

Diane Chamberlain to pisarka dojrzała, z bogatym dorobkiem literackim. „Dar morza” był pierwszym utworem tej autorki, z którymi zetknęłyśmy się na spotkaniach klubu, jednak na tyle interesującym, że panie wyraziły chęć poznania kolejnych jej powieści.

 

Następne spotkanie DKK odbędzie się w dn. 5. października 2021 r. Zapraszamy.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 21 wrzesnia 2021 r. w galerii pałacowej miał miejsce wernisaż kolorowych inspiracji pomierzynianek. Kolorowe inspiracje to wystawa stworzona przez mieszkanki wioski Pomierzyn, a w szczególności przez panie:
Anetę Banasiak,
Stanisławę Gardzińską,
Krystynę Gliwińską,
Izabelę Wyrzykowską wraz z córeczką Julitką.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek